{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 430198

رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین:

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: دولت مدام می‌گوید کمک می‌کنیم اما مردم که چیزی ندیده‌اند، حداقل ماسک مسافران حمل و نقل عمومی را تامین کند.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی، محمد علیخانی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه فرمانداری به افزایش 25درصدی نرخ کرایه تاکسی‌ها ایراد گرفته و آن را به شورای شهر تهران بازگردانده است به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: اعتراضی از سوی فرمانداری تهران درباره افزایش 25درصدی نرخ کرایه تاکسی به شورا ارسال نشده و مشکلی وجود ندارد. 

او در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تعداد مبتلایان به کرونا در میان کارگران و نیروهایی که در صف مقدم فعالیت می‌کنند بیشتر است اما گفته می‌شود تجهیزات و امکانات کافی ندارند، اظهار کرد: تامین امکاناتی مثل ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده برعهده پیمانکاران است و اگر پیمانکاری مسوولیت خود را به خوبی انجام نمی‌دهد شهرداری ضمن تذکر خود باید با قبول مسوولیت این کار را انجام داده و قطعا پیگیری کند. 

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه شنیده‌ام برخی کارگران پسماند مجهز نیستند، گفت: اگر چنین مواردی وجود داشته باشد قطعا شورا و شهرداری نباید نسبت به آن بی تفاوت باشند در عین حال باید بررسی شود که اگر تجهیزات تامین می‌شود، کارگران لزوما از آن استفاده می‌کنند یا نه.

این عضو شورای شهر تهران گفت که؛ اگر گزارش و یا شکایتی در این زمینه به ما برسد قطعا پیگیری خواهیم کرد. 

او همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه از تمام کارگران و نیروهایی که بیشترین تماس را با شهروندان و سطوح دارند، غربالگری صورت نمی‌گیرد، گفت: در گزارشی که مدیرعامل شرکت شهر سالم ارائه داد گفته شد که بنا دارد تا 300هزار بار نیروهای شهرداری را غربالگری گند اما اگر مشخص شود تبعیضی در اینباره اتفاق افتاده قطعا برخورد می‌شود. 

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهرتهران در نهایت اما در واکنش به اجرای طرح ترافیک از فردا گفت: معتقدم تبعات اجرای طرح ترافیک از اجرا نکردن آن، به ویژه در اینروزها که شیوع کرونا گسترده نیز هست، بیشتر است و  به صلاح نیست و نباید مردم را به استفاده از اتوبوس و مترو سوق دهیم. 

او ادامه داد: اگر فرض کنیم در یک قطار 300 صندلی وجود دارد که همه آن‌ها پر می‌شود به اضافه اینکه حداقل 300 نفر نیز می‌ایستند، تجمعشان از یک مسجد هم بیشتر می‌شود. آنوقت ما مسجد را تعطیل کرده‌ایم و مترو و اتوبوس را نه.

علیخانی تاکید کرد: حالا که بنا است از فردا طرح ترافیک اجرا شود و قطعا تجمع مترو و اتوبوس هم بیشتر می‌شود باید استفاده از ماسک را در وسایل حمل و نقل عمومی اجباری کنند. به این نحو که افراد بدون ماسک وارد مترو نشوند و درکنار ایستگاه‌های اتوبوس نیز جایگاهی قرار داده شود که این موارد را کنترل کنند و اگر کسی هم ماسک ندارد به او ماسک داده شود. 

او ادامه داد: دولت مدام می‌گوید کمک می‌کنیم اما به کسی که چیزی نداده و ما و مردم هم چیزی ندیدیم، حداقل می‌تواند برای مسافران حمل و نقل عمومی ماسک تامین کند. حالا که رییس جمهوری می‌گوید تا پایان سال درگیر این ویروسیم حداقل به این نحو حافظ جان مردم باشد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری