{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 428865

در صحن شورا مطرح شد؛

یک عضو شورای شهر تهران نسبت به عدم دعوت روسای کمیسیون های تخصصی به کمیته تخصص بودجه انتقاد کرد .

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی ؛ حجت نظری در نخستین جلسه شورای شهر تهران در سال 99 با تشکر از عوامل مختلف شهرداری اعم از آتش‌نشانی، کارکنان فروشگاه‌های شهروند و میادین میوه و تره‌بار، سازمان بهشت زهرا (س)، شرکت شهرسالم و همه کارکنانی که می‌توانستند در کنار خانواده باشند گفت : روز جوان را هم تبریک می‌گویم و امیدوارم میلاد حضرت علی اکبر حداقل برای شهرداری یادآوری شود تا مصوبه انتصاب جوانان در شهرداری تهران را اجرا کند.

وی در تذکری به شهرداری تهران درخصوص عدم اجرای بند الف، تبصره دوم بودجه سال98 و ماده 39 مصوبه برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران در مورد برگزاری جلسات کمیته تخصیص است که متاسفانه اجرا نمی‌شود گفت :  یکی از اهداف اصلی نگارش برنامه سوم توسعه شهر تهران، منضبط کردن عملکرد مالی شهرداری و جلوگیری از وقوع انحرافاتی در بودجه بود که برای سالیان طولانی به عنوان رویه‌ای ثابت شناخته می‌شد. ماده 39 به عنوان یکی از راهکارهای پیش بینی شده شورای شهر، شهردار تهران را موظوف به تشکیل «کمیته تخصیص» کرده است. با توجه به اینکه اعتراض هیات تطبیق مصوبات به برنامه پس از موعد قانونی بوده، بنابراین تمام مواد این مصوبه لازم الاجرا هستند و شهردار   باید مطابق ماده مذکور از حداقل دو عضو شورا یعنی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و رئیس کمیسیون تخصصی مربوط(حسب موضوع) برای حضور دعوت به عمل می‌آورد. این در حالی است که تاکنون دعوتی از روسای کمیسیون‌های تخصصی به عمل نیامده است.

وی ادامه داد : همچنین بند الف تبصره دوم بودجه 1398، شهرداری تهران را ملزم کرده است که گزارش جلسات کمیته تخصیص، شامل تخصیص اعتبار بر مبنای پیش بینی تحقق منابع عمومی و اختصاصی و الویت بندی مصارف را به صورت ماهیانه به شورای اسلامی شهر تهران ارائه کند. اما در اجرای این بند نیز هنوز اقدامی از جانب شهرداری صورت نگرفته است.

نظری تاکید کرد : با این توضیحات به شهردار تهران تذکر می‌دهم، در راستای اجرای ماده 39 برنامه سوم توسعه شهر تهران و بند الف تبصره دوم بودجه سال 1398، سریعاً ضمن دعوت از اعضای شورا در کمیته تخصیص، ارائه گزارش‌های این کمیته از ابتدای سال 1398 تا امروز را صادر کند و در ارسال گزاش‌های بعدی تعللی صورت نگیرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری