{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 425155

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران جزئیات برنامه های این ستاد برای نوروز را تشریح کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، مهرشاد کاظمی در چهارمین نشست مجازی شهرداری تهران با موضوع اقدامات شهرداری برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا به موضوع برنامه های ستاد گردشگری در ایام نوروز پرداخت و گفت: برنامه های گردشگری شهرداری بر پایه فضای مجازی و تلاش برای حضور مردم در خانه هاست.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران افزود: با توجه به میراث طبیعی و تاریخی تهران تلاش شده این میراث در کنار مسائل آموزشی از طریق سایت ویژه این ستاد و اینستاگرام به نمایش درآید و با برگزاری تورهای مجازی شهروندان بتوانند از بخشی از موزه های تهران بازدید کنند.

کاظمی یادآور شد: تاکنون 13 تور مجازی موزه تهیه شده و تلاش می کنیم بر این تعداد افزایش یابد و طی 48 ساعت آینده بر روی سایت بارگذاری خواهد شد. در کنار به تصویب کشیدن اشیای این موزه ها به موضوع آموزش نیز توجه شده و مسابقاتی نیز برگزار خواهد شد.

وی از راه اندازی سامانه جامع گردشگری تهران خبر داد و گفت: در فاز نخست این سامانه که طی یکی دو روز آینده برای عموم رونمایی خواهد شد، 350 خانه تاریخی معرفی می شوند که شرح حال 70 خانه به طور کامل بارگذاری شده است. همچنین پادکست هایی تهیه شده که در آن قصه های تهران به مدت 100 ثانیه معرفی شده که هر شب یکی از آنها پخش می شود و کتابهایی با موضوع تهران در سفرنامه ها نیز از دیگر برنامه های ما برای ایام نوروز خواهد بود.  دفترچه های بازی خانگی با موضوع گردشگری و معرفی اماکن تاریخی مذهبی برای کودکان از دیگر برنامه های ماست که مسابقاتی نیز در این راستا برگزار می کنیم که جوایز آن برگزاری تورهای یک روزه پس از اعلام عمومی پایان این بیماری در کشور است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری