{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 424568

زهرا صدراعظم نوری:

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از شهروندان تهرانی خواست که برخلاف سنت هرساله، امسال در پنج‌شنبه آخر سال به زیارت اهل قبور نروند.

به گزارش اقتصادآنلاین، زهرا صدراعظم نوری ضمن آرزوی سلامتی برای همه شهروندان تهرانی، مردم عزیز ایران و آرزوی شفای عاجل برای بیمارانی که بر اثر ویروس کووید 19 در بستر بیماری هستند و قدردانی از همه تلاشگران عرصه بهداشت  و  درمان اعم از پزشکان، پرستاران و به طور کل کادر درمانی که با ایثارهای خود خدمات ارزنده ای را به همه بیماران ارائه می کنند، گفت:  امیدوارم تک تک شهروندان عزیز توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند و قطع‌کننده زنجیره انتقال باشند. 

او ادامه داد: هر شهروندی می تواند یک حلقه‌ای از زنجیر باشد و مادامی که این حلقه‌ها به هم متصل باشند این زنجیره می‌تواند به راحتی ادامه پیدا کند؛  تعداد بیماران دائم افزایش یابد و شیوع این ویروس سرعت بگیرد. بنابراین هر شهروندی باید حلقه‌ای از زنجیر را پاره کند.  قطع و پاره کردن زنجیر با در خانه ماندن، در شهر نبودن و در فضاهای عمومی حضور نداشتن اتفاق می‌افتد. 

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تاکید کرد: مدیریت شهری در این راستا تمام تمهیدات لازم را فراهم کرده و نقاط اجتماع شهروندان را تعطیل کرده تا به نوبه خود این زنجیره را قطع کند. همچنین خدماتی را به صورت آنلاین یا غیرحضوری می‌دهد و  یا آن را به زمان دیگری موکول کرده است. 

نوری با بیان اینکه یکی از نقاطی که بیشترین ارتباط با آن در پنج‌شنبه آخر سال برقرار می‌شود سازمان بهشت زهرا (س)است، گفت:  این سازمان تمام شرایط لازم و تمهیدات کافی را فراهم کرده و از همه شهروندان می خواهد به ویژه در شب جمعه آخر سال در بهشت زهرا حضور نیابند.

این عضو شورا ادامه داد:  گرچه ما به واسطه اعتقادمان همواره برای رفتگان و اهل قبور احترام خاصی قائل هستیم و هر ساله مردم با خویشان خود که از دنیا رفتند تجدید دیدار می‌کنند و آنها را در شادی شروع سال جدید شریک می کنند اما امسال به دلیل شرایط خاصی که اتفاق افتاده برای حفظ سلامت همه به یکدیگر باید کمک کنیم و رویه‌ها و سنت‌های متداول را کنار بگذاریم و در مراسم شب جمعه آخر سال در بهشت زهرا (س) و آرامستان‌های مختلفی که در سطح تهران و شهرهای دیگر هست، حضور پیدا نکنیم. 

نوری با بیان اینکه همه شهروندان تاکنون همکاری کردند، تاکید کرد: مدیریت سازمان بهشت زهرا و معاونت خدمات شهری تلاش‌های زیادی کردند و باید قدر تلاش‌های این عزیزان را بدانیم و با حضور نیافتن به آن‌ها کمک کنیم تا بتوانند خدماتشان را بهتر ارائه کنند و ناقل و انتقال دهنده زنجیره بیماری نباشیم.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه شهروندان باید با اجرای درست دستورالعمل‌ها در خانه بمانند، گفت: ویروس کووید 19 که برای جامعه یک تهدید محسوب می‌شود می توان از آن به عنوان یک فرصت استفاده کرد. حال که به اجبار باید در خانه باشیم و بیرون نرویم فرصتی است که از در خانه بودن کمال استفاده را ببریم و نبودن هایمان را جبران کنیم؛ بیشتر در کنار اعضای خانواده باشیم و به همدیگر محبت کنیم. 

او ادامه داد: در این ایام می‌توانیم برنامه ریزی کنیم و کارهای عقب افتاده‌مان را به سرانجام برسانیم. فرصت خوبی است برای این که مطالعه کنیم و بر دانشمان بیفزاییم و درعین حال خودمان را سرگرم کنیم. فرصتی است که به مسائل فردی بپردازیم؛ یعنی سعی کنیم مسائل شخصی و فردی خود را بازنگری کنیم و خود را از لحاظ روحی و رفتاری محک بزنیم. پایان سال است؛ ببینیم یک سال گذشته چه کردیم و ضعف‌هایمان را جبران و نقاط قوتمان را تقویت کنیم.

نوری در پایان تاکید کرد: در شرایط فعلی دعا و استغاثه کردن از حضرت مهدی (عج) و توکل به خدا خیلی می تواند آرامش‌بخش باشد و دعا حتما موثر است و راه گشا است. ماه رجب نیز هست و انشاالله دعاها مستجاب می شود. در حق یکدیگر، بیماران، پزشکان، پرستاران و کادر درمانی که زحمت می کشند دعا کنیم و از این فرصت ها حداکثر استفاده را ببریم. یقینا سال آینده ما سال خوبی خواهیم بود و با سلامتی و اعتماد به نفس بیشتر سال نو را آغاز خواهیم کرد و مردم شادی و نشاط و پویایی خود را دوباره بیش از پیش خواهند یافت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری