کد خبر 423909

از سوی رییس سازمان بهشت زهرا اعلام شد:

هشدار شهرداری: برای پنجشنبه آخر سال به بهشت زهرا نیایید

رییس سازمان بهشت زهرا شهرداری تهران گفت: آماری از تعداد فوت شدگان بر اثر کرونا نداریم.

به گزارش خبرنگار شهری اقتصادآنلاین، سعید خال، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا تهران در برنامه تهران 20 در پاسخ به سوال مجری برنامه در خصوص آمار فوت شدگان ناشی از کرونا گفت: ما آمار دقیق نداریم یعنی 60 هزار فوت شده در تهران داریم که 40 هزار تای آن در تهران دفن می شوند.

خال ادامه داد: 30 درصد از این تعداد کسانی هستند که بعد از نامه نگاری بین پزشک قانونی و سازمان بهشت زهرا علت فوت آنها مشخص می شود.

مدیرعامل بهشت زهرا گفت: شهرداری تهران کارش چیست؟ ما کارمان خدمات رسانی است. پرسیدن آمار فوت شدگان کرونایی مثل این میماند که به وزارت صنعت و معدن بگوییم چقدر گلدان گل در کشور وجود دارد.

وی افزود: ما کارمان خدمات رسانی است و تلاش مان هم این بوده است که به همه مردم خدمات رسانی کنیم و آرزوی ما هم این است که کسی کارش به بهشت زهرا نیوفتند اما اگر هم بیاید تمام تمهیدات اندیشیده شده است که در کمال احترام و کمال تکریم دفن شود.

خال گفت: پیکر فوت شدگان ناشی از کرونا براساس توافق انجام گرفته از بیمارستان به صورت ایزوله به دست ما می‌رسد پس از رسیدن به بهشت زهرا اعضای واحد روحانیون حضور دارند و کل امور شرعی با نظارت این عزیزان انجام می گیرد.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا تصریح کرد: ما سعی کردیم نهایت تمهیدات لازم را برای حفظ جان پرسنل بهشت زهرا داشته باشیم و تمام وسایل مورد نیازشان را در اختیارشان قرار بدهند.

وی درباره اینکه آیا نحوه ویژه ای برای تکفین و تدفین فوت شدگان کرونایی وجود دارد گفت: یک دستورالعمل ویژه ای از سوی وزارت بهداشت تدوین شده است و در یک شرایط کاملا بهداشتی دفن این فوت شدگان انجام می‌گیرد.

خال ادامه داد: پس از پایان کار بهشت زهرا درهای آن بسته شده و تمام اماکن بهشت زهرا ضدعفونی می شود و تمامی موارد مورد نیاز رعایت می شود تا امنیت بهداشتی مردم و مراجعه کنندگان تأمین شود.

وی درخصوص پنجشنبه و جمعه آخر سال و حضور شهروندان برای زیارت اهل قبور گفت: ما هر ساله توصیه می کردیم به مردم که چه تمهیدی برای آمدن داشته باشند اما امسال توصیه ما تفاوت پیدا کرده است.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا افزود:‌ امسال من از همه خواهش می کنم به دلیل این بحران زیارت اهل قبور را برای آخر سال انجام ندهند و اجازه بدهند در وقت دیگری این اقدام صورت گیرد زیرا کادر پزشکی نیاز دارد که ما جلوی تکثیر این بیماری را بگیریم.

خال گفت: من از مردم می خواهم فقط برای دفن اموات در این ایام به بهشت زهرا بیایند و زیارت اهل قبور را به زمان دیگری موکول کنند.

وی همچنین به مصوبه استانداری تهران اشاره کرد و گفت: براساس مصوبه چند ساعت قبل استانداری تهران مراسم پنجشنبه و جمعه آخر سال در آرامستانها و گلزارها برگزار نخواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر