کد خبر 423597

رئیس شورای شهر تهران:

گران شدن کرایه تاکسی به دستور دولت بوده است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: افزایش ۱۱ درصدی نرخ کرایه تاکسی در سال جاری از سوی دولت مطرح شده است

به گزارش اقتصادآنلاین، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در پایان جلسه امروز در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز با ارائه دو لایحه دوفوریتی از سوی شهرداری آغاز شد که یکی در خصوص مهلت جهت پرداخت عوارض پایان سال بود و دیگری در خصوص افزایش ۱۱ درصدی نرخ کرایه تاکسی در سال ۹۸ که اعضای شورا با هر دو فوریت موافقت کردند.

هاشمی در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص افزایش ۱۱ درصدی کرایه ها چند روز مانده به پایان سال و احتمال افزایش کرایه های تاکسی تا ۳۶ درصد در سال آینده گفت: این سئوال، انحرافی است. افزایش ۱۱ درصدی نرخ کرایه تاکسی در سال جاری از سوی دولت مطرح شد و باید منتظر ماند و دید آیا هیئت تطبیق آن را تأیید می کند یا خیر.

محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران نیز در خصوص لایحه دوفوریتی شهرداری برای افزایش ۱۱ درصدی کرایه ها گفت: این افزایش بر نرخ گذاری سال آینده تأثیری ندارد و نرخ کرایه ها در سال ۹۹ همان افزایش ۲۵ درصدی است.

وی ادامه داد: پس از افزایش نرخ سوخت، وزارت کشور افزایش ۱۱ درصدی نرخ کرایه ها را برای شهر تهران ابلاغ کرد اما از آنجا که مرجع نرخ گذاری وزارت کشور نیست، این موضوع امروز در صحن شورا به تصویب رسید.

به گزارش مهر، با وجود اظهارنظرهای اعضای شورا مبنی بر اینکه افزایش ۱۱ درصدی کرایه ها به پیشنهاد استانداری و وزارت کشور بوده، معاون عمرانی فرمانداری به رسانه ها گفت هیچ گونه افزایش کرایه‌ای تا پایان سال نخواهیم داشت و شورای شهر باید در این خصوص تأییدیه فرمانداری را أخذ کند و قطعاً با چنین افزایشی موافقت نخواهد شد، این در حالی است که علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در کانال تلگرامی اش اعلام کرده حقوق معطل مانده رانندگان تاکسی پس از اصلاح نرخ سوخت در سال جاری احیا شد و با مساعدت معاون حمل و نقل و اعضای شورا موفق شدیم در آخرین لحظات این حق قشر خدوم و زحمتکش را پس از افزایش قیمت های سوخت احیا کنیم.

قنادان تأکید کرده است برچسب های جدید به سرعت ظرف روزهای آینده توزیع خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر