{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 420822

‌برخی از کارگران مترو که هفته گذشته به دلیل عدم پرداخت ۱۸ ماهه حقوقشان دست به اعتراض زده بودند، طی امروز و فردا به حقوق عقب‌مانده‌شان خواهند رسید.

‌به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، هفته گذشته تعدادی از کارگران خط ۳ مترو به دلیل تعویق ۱۸ ماهه حقوقشان توسط یکی از پیمانکاران، مقابل شورای شهر تهران تجمع کردند.

به گفته کارگران، پیمانکار بخشی از خط ۳ متروی تهران حدود ۱۸ ماه حقوق آنها را پرداخت نکرده بود.

افشین حبیب‌زاده رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران در این رابطه گفت: بخشنامه‌ای در زمان معاون سابق توسعه منابع انسانی (ابراهیم شیخ) صادر شده بود و همه زیرمجموعه‌های شهرداری از جمله پیمانکاران سازمان‌ها و شرکت‌ها موظف شدند که تمامی موارد قانون کار را از جمله پرداخت حقوق رعایت کنند.

وی ادامه داد: بر اساس این بخشنامه، اگر صورت‌وضعیت‌ها پرداخت می‌شد، باید پرداخت حقوق کارگران در اولویت قرار می‌گرفت و در صورت تعویق پرداخت حقوق از محل حسن انجام کار یا در صورت‌وضعیت‌های بعدی، این میزان کسر و به طور مستقیم به کارگران پرداخت می‌شد؛ این بخشنامه همچنان لازم‌الاجراست و بر سر جای خود باقی است و باید از همین محل، حقوق کارگران پرداخت شود.

علی امام مدیرعامل شرکت متروی تهران نیز در خصوص طلب ۱۸ ماهه این تعداد از کارگران یکی از پیمانکاران مترو گفت: لیست کارگران طلبکار و شماره حساب آنها گرفته شده و طی امروز و فردا، برخی از مطالبات پرداخت می‌شود تا بدهی‌های این پیمانکار، سبک و تسویه شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری