کد خبر 414533

اجرای برخی از پروژه‌ها ضروری است هرچند ممکن است مردم محله خوششان نیاید

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: این موضوع را باید مورد توجه قرار داد که شاید مردم یک منطقه از اجرای یک پروژه راضی نباشند اما مدیریت شهری ناگزیر از اجرای آن طرح و پروژه باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در مراسم افتتاح پروژه زیرگذر استاد معین به اعتراضات مردمی در هنگام افتتاح پروژه اشاره کرد و گفت: برای اولین بار در طول سی و چند سال گذشته شاهد این سبک از اعتراضات به هنگام افتتاح یک پروژه بودم.

وی ادامه داد: در گام دوم انقلاب هستیم و بخشی از مردم هم اعتراض دارند و اعتراض شأن هم ایرادی ندارد اما شاید بشود مسالمت آمیز تر هم این گونه اعتراضات را بیان کرد.

هاشمی گفت:من از ورودم به شورای شهر تهران ساخت و اجرای این پروژه را دنبال کردم و همان زمان هم می گفتند این پروژه ایجاد شده تا برخی اهداف تجاری در این منطقه شکل بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: من دو سال قبل به این پروژه آمدم هیچ کدام از این عزیزان گلایه ای نداشتند حتی چند نفر از شورایاران هم آمدند دفتر ما اما آن زمان هم گلایه ای نکردند.

وی ادامه داد: هیچوقت در این دو سال نامه ای یا درخواستی به ما نرسید و کسی هم تا به حال از من درخواست حضور در شورای شهر را نداشته است.

هاشمی خطاب به یکی از شورایاران که اعتراض می کرد و به هاشمی گلایه داشت گفت: بعید می دانم شما تا به حال به شورای شهر آمده باشید اگر آمده ای  نامه ای به ما داده آید. آیا مکتوبی نوشته اید؟

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر نامه نوشته باشید حتما در دبیرخانه شورا هست و می شود با شماره نامه به سراغ آن رفت. حتی الان آقای حبیب زاده عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل هم حاضرند که ایشان هم گفتند چیزی از جانب شما یا سیار شورایاران نیامده است.

وی گفت: البته خیلی جالب است که تونل برای دو لاین رفت و برگشت ساخته شده است و شهرداری هم نگفته نمی گذارم دو طرفه شود اما شما الان گلایه هایتان را مطرح کردید.

هاشمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: امروز بحران ها و تهدیدات زیادی کشور را فراگرفته است و باید با درایت و خدمت رسانی بیشتر از این بحران ها عبور کنیم.

وی افزود باید معضلاتی که برای مردم به وجود آمده است رفع شود تا رضایتمندی مردم بیشتر شود تا در ادامه مسیر انقلاب مثل همیشه سربلند باشیم.

هاشمی گفت: .قتی به شورای شهر آمدم لیستی از پروژه های بلند بالا به ما داده شد و گفتند که اینها باید اجرا شود و خوشحالم که از آن هفتاد پروژه ۱۷ موردش اجرا شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر باقی این هفتاد پروژه هم با سرعت در حال اجرا است و تا پایان سال پروژه های دیگری هم افتتاح می شود و باقی هم تا ابتدای سال آینده اجرا خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: از این تعداد پروژه ۲۲ مورد به عمران مناطق ربط دارد که لازم است شهرداران مناطق اجرای سریع آنها و بهره برداری از آنها را پیگیری کنند.

وی افزود: زمانی که خط ۴ متروی تهران را می ساختیم به شهرداران وقت گفتیم که وقتی ما داریم تونل مترو می سازیم سر چهارراه ها اگر قرار است زیرگذری ساخته شود به ما بگویید تا همزمان زیرگذر ها را هم برایتان بسازیم.

هاشمی ادامه داد: آن زمان متاسفانه به ما نگفتند و نتیجه اش این شد که زمان احداث این زیرگذر بچه های مجری طرح زحمت زیادی متحمل شوند و از نیم متری سقف مترو عبور کردند.

وی گفت: پروژه استاد معین فرامحله ای است و وقتی پروژه ای فرامحله ای و منطقه ای ساخته می شود برای ساکنان محله مشکلاتی ایجاد می کند و این در تمام دنیا همین گونه است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: طبیعی است که مردم محله دلشان نخواهد که عبور خودروها از محله شأن بیشتر شود زیرا دود و آلایندگی به منطقه می آید اما مدیریت شهری هم از اجرای برخی پروژه ها ناگزیر است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر