کد خبر 412873

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین؛

افزایش نرخ تاکسی سال۹۹ در مرحله کارشناسی است/ نوسازی ۵هزار تاکسی تا پایان سال

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران اعلام کرد که تا پایان سال ۵ هزار تاکسی نوسازی خواهد شد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ علیرضا قنادان در پاسخ به پرسشی مبنی بر سرانجام افزایش نرخ تاکسی در سال 99 به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: لایحه افزایش نرخ تاکسی به همراه لایحه بودجه به شورا ارسال می‌شود و  هنوز درباره درصد آن تصمیم‌گیری نشده و در مرحله کارشناسی است. 

او در پاسخ به این پرسش که آیا درباره درصد افزایش آن قبل از ارائه به شورا با دولت گفت‌وگو می‌شود، اضافه کرد: زمانی که در شورا به تصویب رسید، نماینده دولت در فرمانداری راجع به آن تصمیم‌گیری می‌کند، ما قبل از ارسال و تصویب با دولت درباره درصد افزایش هماهنگی نمی‌کنیم و خودمان درصدی از افزایش درسال جاری را مانند لایحه سال گذشته پیش‌بینی خواهیم کرد. 

به گزارش اقتصادآنلاین، در سال جاری با وجود آنکه در مصوبه نرخ کرایه تاکسی پایتخت پیش‌بینی افزایش در صورت تغییر در قیمت‌های حامل‌های انرژی شده بود اما دولت بعد از گران شدن بنزین به شهرداری اجازه گران کردن کرایه تاکسی‌ها را نداد. 

همچنین مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در پاسخ به پرسشی درباره سرانجام نوسازی ناوگان تاکسیرانی گفت: خوشبختانه با ورود شهرداری و صندوق کارآفرینی امید وام 50 میلیون تومانی به تاکسیرانان داده شد تا نسبت به نوسازی اتومبیل‌های خود اقدام کنند. 

او ادامه داد: ایران خودرو نیز در این راه به ماه کمک کرده و تاکنون 1500خودرو تحویل داده است. پیش‌بینی‌مان این است که تا پایان سال 5هزار خودرو نوسازی شوند، البته برنامه ما10 هزار تاکسی در سال 98 بود که به دلیل توقف فرایند نوسازی و به وجود آمدن مشکلات زیاد، به نتیجه نرسید. 

قنادان گفت که؛ در تهران 27هزار تاکسی فرسوده وجود دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    تاکسی من فرسوده است