{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 411071

معاون فنی و عمرانی شهردار تهران در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین؛

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از آخرین وضعیت احداث بزرگراه شهید رستگار و امتناع ۹ مالک از فروش خانه‌هایشان، خبر داد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ صفا صبوری در پاسخ به پرسشی مبنی بر آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی چون زیرگذر گیشا و استاد معین و بزرگراه شهید رستگار گفت: زیرگذر گیشا تا پایان سال و  زیر گذر استاد معین تا دهه فجر افتتاح به بهره‌برداری می‌رسد. 

او ادامه داد: اما در تکمیل بزرگراه شهید رستگار به مشکل برخوردیم و آن هم این است که 9 نفر از مالکان حتی با پیشنهاد رقمی بالاتر از قیمت ملک حاضر به فروش نیستند. 

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اظهار کرد: ما نمی‌خواهیم به هیچ عنوان از قوه قهریه در ارتباط با این املاک استفاده کنیم و می‌خواهیم در فضای دوستانه و در شرایطی که منافع مالکان کامل تامین شود، خانه‌ها را تحویل بگیرم و بعد تخریب کنیم. 

صبوری در تشریح دلایل امتناع این مالکان از فروش خانه‌هایشان گفت: آن‌ها عددی بسیار بالاتر از قیمت املاکشان در سطح محله و بنگاه‌های معاملات ملک پیشنهاد داده‌اند که در توان شهرداری نیست و البته غیر منطقی است. همچنین به دلیل اشتغال به برخی شغل‌ها حاضر به ترک محله‌شان نیستند، محله‌ای که شرایط مناسبی هم برای زندگی ندارد. 

معاون حناچی در توضیح قوه قهریه گفت: می‌شود از طریق اعمال ماده 9 رقم کارشناسی شده املاکشان را به حساب قوه قضاییه واریز کنیم و بعد قوه خود راسا نسبت به تخریب اقدام کند اما ما خواهان جلب رضایت آن‌ها هستیم تا در فضایی کامل آرام و بدون شیطنت رسانه‌های معاند، کار توسعه بزرگراه را به اتمام برسانیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری