{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 410488

معاون خدمات شهری شهرداری تهران اعلام کرد:

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: تا پایان سال جاری، ادارات محیط زیست مناطق با نظارت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در مجموع ۳۰۰ کیلووات نیروگاه خورشیدی در ساختمانها و بوستانهای مناطق ۱۷،۱۲،۱۶،۵،۶ طراحی، احداث و مورد بهره برداری قرار خواهد داد.

به گزارش اقتصادآنلاین ،  مجتبی یزدانی با اعلام این مطلب گفت: با عنایت به اسناد بالادستی و الزامات قانونی مانند برنامه سوم شهرداری تهران، قانون مدیریت سبز، مصوبه هیات وزیران و مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران اقداماتی را در جهت توسعه و ارتقاء سطح اجرای طرح ها و پروژه ها در زمینه مصرف بهینه انرژی در ساختمان های شهرداری و همچنین توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر از جمله طراحی و اجرای نیروگاههای خورشیدی در اماکن عمومی را در دست اجرا دارد.

یزدانی با بیان این که مدیریت مصرف انرژی  بصورت جدی در معاونت خدمات شهری و محیط زیست مناطق 22 گانه در حال پیگیری و اجرا است، گفت: با اجرای سیاست‌های اجرایی در زمینه مدیریت مصرف انرژی، تدوین برنامه اجرایی و همچنین ارائه طرح‌های جامع از جمله تدوین دستورالعمل اجرایی بهینه‌سازی مصرف منابع (آب، برق، گاز) در ساختمان‌های شهرداری تهران، ممیزی ساختمان و تعیین نقاط هدر رفت انرژی، شناسایی نقاط بهبود و اجرای راهکارهای موثر سعی شده است تا در کاهش هزینه‌های اقتصادی و ارتقای کیفیت بهره‌وری انرژی ساختمان اقدامات مفید صورت پذیرد.

وی در ادامه افزود: تا پایان سال جاری، ادارات محیط زیست مناطق با نظارت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در مجموع 300 کیلووات نیروگاه خورشیدی در ساختمانها و بوستانهای مناطق 17،12،16،5،6 طراحی، احداث و مورد بهره برداری قرار خواهد داد.

به گفته یزدانی اجرای طرح های جامع مدیریت مصرف انرژی و اصلاح الگوی مصرف در مناطق 22گانه منجر به روند کاهشی مصرف منابع در ساختمان‌های تحت تملک شهرداری و کاهش هزینه‌ها در مجموعه شهرداری تهران و همچنین ارتقای کیفیت محیط زیست شهری شده است.

وی اذعان کرد: همچنین اقدامات صورت گرفته به گونه ای است که کاهش میزان مصرف حامل‌های انرژی در قبوض صادره برای ساختمان‌های تحت پوشش طرح کاملا مشهود و ملموس است.

یزدانی اظهار کرد: طبق بررسی‌های انجام شده و مقایسه میزان مصرف منابع در 560 ساختمان تحت پروژه اصلاح الگوی مصرف از سال 97 نسبت به سال 1396 در زمینه میزان مصرف آب، برق و گاز 3، 9 و 5/6 درصد در ساختمان‌های تحت پوشش روند کاهشی داشته است، که منجر به کاهش انتشار 3411 تن گاز CO2  از ساختمان‌های شهرداری تهران شده است.

وی در پایان تاکید کرد: بنابراین به منظور تداوم برنامه‌های توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و افزایش اقدامات باید به نگهداشت و بهره برداری صحیح تجهیزات، آموزش‌ پرسنل علی الخصوص اداری، اجرایی و خدماتی بیش از گذشته پرداخته شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری