{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 409850

سرپرست ستاد مرکزی معاینه فنی اعلام کرد:

سرپرست ستاد مرکزى معاینه فنى خودروهاى تهران از مراجعه ١ میلیون و٤٠٠ هزار دستگاه خودرو ، از ابتدای سال تاکنون به مراکز معاینه فنی خبر داد .

به گزارش اقتصادآنلاین ؛ "حسین مقدم" با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از ١ میلیون ٤٠٠ خودرو برای انجام معاینه فنی به مراکز مراجعه کردند گفت:  از این تعداد ، 992 هزار دستگاه مربوط به مراجعه اول است.

وی با بیان اینکه٣٨  درصد از خودروها در مراجعه اول به علت نقص فنی مردود گردیده اند و پس از رفع ایراد در مراجعات بعدی موفق به اخذ معاینه فنی شده اند تصریح کرد: آمارها نشان می دهد از مراجعه اول 22درصد از خودرو در آزمون آلایندگی،7 درصد در آزمون همراستایی چرخ ها،4 درصد در آزمون کمک فنر،9 درصد در آزمون ترمز،16 درصد از عیوب ظاهری مردود گریده اند.

سرپرست ستاد مرکزى معاینه فنى خودروهاى تهران ادامه داد: در حال حاضر شهر تهران از بضاعت 16 مرکز معاینه فنی ثابت دارای 46 خط و 8 واحد سیار تک خطه معاینه فنی مختص خودروهای سبک و همچنین سه مرکز تک خطه معاینه فنی خودروهای سنگین برخوردار است .

به گفته ى مقدم از دوهفته گذشته یکی از واحدهای سیار تک خطه در منطقه 10 مستقر گردیده است.

وى اظهار داشت : واحدهای سیار باهدف کاهش سفر و تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان مناطقی که فاقد خدمات معاینه فنی در آن منطقه می باشند ایجاد و راه اندازی گردیده است و جابجایی و استقرار این واحدها بنا بر درخواست مناطق و یا سازمان هایی که تعداد خودروی زیادی دارند برنامه ریزی می گردد.

مقدم خاطر نشان کرد: شهروندان جهت اطلاع از آخرین وضعیت کاری و آدرس مراکز، مدت انتظار و طول صف در مراکز ، استفاده از سامانه نوبت دهی آنلاین جهت مراجعه با تعیین وقت قبلی و آخرین اخبار و اطلاعیه های این مجموعه به سایت رسمی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران inspection.tehran.ir مراجعه نمایند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری