کد خبر 407835

در صحن شورای شهر تهران مطرح شد؛

تخلف منطقه٢ در دره فرحزاد

عضو شورای شهر تهران گفت: شهرداری منطقه ٢ به طور غیر قانونی در حال انجام فعالیت عمرانی دو دره فرحزاد است.

به گزارش اقتصادآنلاین، در یکصد و هشتاد و هشتمین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران آرش میلانی به احداث پارک در روددره فرحزاد انتقاد کرد و گفت: حفاظت از باقی مانده اکوسیستم روددره‌ای شهر تهران مورد تاکید برنامه سوم شهرداری تهران است. 

وی با بیان اینکه از جمله معدود پهنه‌های باقی مانده اراضی اطراف حریم رودخانه فرحزاد است، گفت: ظاهرا شهرداری منطقه 2، درصدد احداث پارک در این محدود است. با توجه به ضرورت رعایت سیاست‌های مصوب به شهرداری تهران تذکر می‌دهم ضمن توقف عملیات عمرانی در محدود مذکور گزارشی از میزان انطباق طرح پارک پیشنهادی با اسناد و مطالعات مصوب بالادستی تهیه و به شورای شهر ارسال کند.

همچنین مرتضی الویری نیز تذکر به شهرداری درباره عدم تحقق مصوبه تهران شهر هوشمند و محقق نشدن درآمد ۵۰۰ میلیارد ریالی از این بخش تذکر داد.

او گفت: در بودجه سال ۹۸، شهرداری موظف است با هدف برپایی و تحقق تهران هوشمند و به منظور تسهیل برقراری مبادله دیتا در شهر، بهبود منظر شهری، تسهیل توسعه کسب و کارهای دیجیتال، توسعهشرکت های نوآور و خلاق، بهبود عرضه خدمات شهری به صورت الکترونیکی و دستیابی به درآمد حداقل ۵۰۰ میلیارد ریال اقدامات ذیل را تا پایان تیر ماه ۹۸ انجام دهد: در انجام مطالعات لازم نسبت به احصا اقلام دارایی ها و منابع نامشهود و داده های شهر اقدام نموده و برنامه مولد سازی این ذخایر را از طریق آزاد سازی و به اشتراک گذاری با کلیه فعالان اقتصادی و اجتماعی با هدف شکل گیری پلتفرم اقتصاد دیجیتال شهری و دستیابی به درآمد پایدار از محل خدمات نوین تهیه و به شورا ارائه نماید. 

وی ادامه داد: تجدید نظر در فرایند فعالیت شرکت ارتباطات مشترک شهر برای تامین زیر ساخت های ارتباطی شبکه های موبایلی شهر تهران به نحوی که ضمن کمک به ارتقا گستره و کیفیت ارتباطی موبایل در شهر با کاهش آلودگی فرکانسی و بهبود منظر شهر موجب رفاه عمومی و سلامت بیشتر مردم و افزایش بیست درصد درآمد نسبت سال ۹۷ در این شرکت گردد. 

الویری گفت: با توجه به گذشت زمان تعیین شده در تبصره مذکور و عدم ارسال گزارش توسط شهرداری تهران این متن به عنوان تذکر به شهردار تهران ابلاغ و پاسخ به شورا ارائه شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر