کد خبر 406037

رئیس شورای شهر تهران؛

بهره برداری از متروی گلشهر- هشتگرد، آزمایشی است/ سیگنالینگ کامل نیست

رئیس شورای شهر تهران گفت: افتتاح خط متروی گلشهر – هشتگرد، به صورت آزمایشی است و سیستم سیگنالینگ آن کامل نیست.

اقتصاد آنلاین - فائزه مومنی ؛ محسن هاشمی در حاشیه جلسه امروز شورای شهر  تهران با اشاره به جزئیات جلسه گفت: قرار بر این شد که روزهای سه شنبه ای که صحن شورا برگزار نمی شد، از این هفته صحن برگزار و پرونده باغات در آن مطرح شود و امیدواریم تا پایان سال پرونده های تعیین تکلیف باغات به اتمام برسد تا مردم کمتر در انتظار بمانند.

وی با اشاره به گزارش شورایاری های منطقه 16 و محله باغ آذری اظهار داشت: شورایار این منطقه در خصوص مشکلات عمده محله و راه کارهای حل مشکلات به اعضای شورا گزارش داد. همچنین متمم بودجه سال 98 یک فوریت آن به تصویب رسید.

هاشمی در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص اینکه چرا گزارش شورایاری ها در زمانی مطرح می شود که صحن به رسمیت نرسیده است، خاطرنشان کرد: گزارش شورایاری ها در دستور جلسه صحن نیست و وقتی صحن رسمی می شود ارائه می شود. از اعضا درخواست کردیم با حضور به موقع کیفیت این گزارشات را افزایش دهند.

رئیس شورای شهر تهران در خصوص ناایمن بودن خط متروی گلشهر –هشتگرد گفت: این خط به صورت آزمایشی به بهره برداری رسیده است. در خصوص کمبود بخش مخابرات، با استفاده از موبایل این کمبود قابل حل است زیرا این خط در روی سطح قرار دارد. همچنین سیستم سیگنالینگ آن کامل نشده است که موضوع حساسی است و باید تکمیل شود بنابراین در حال حاضر تنها دو ساعت از ساعت 11 تا یک خدمات رسانی می کند. از شهروندان پول بلیت گرفته نمی شود و افتتاح به صورت آزمایشی است.

هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگاران که چرا نسبت به افتتاح ناایمن این خط اعتراضی نشده، گفت: هر افتتاح مراحلی دارد. ابتدا خط آماده بهره برداری تست سرد و سپس تست گرم انجام می شود و بعد از آن برای احصای مشکلات خطوط، افتتاح آزمایشی داریم. این خط توسط دولت تکمیل شده و بهره برداری آن به شهرداری واگذار شده است. پیش از این زمانی که خط 5 را در حال ساخت بودیم، توسعه آن تا هشتگرد مطرح بود اما به دلیل کمبود بودجه، اعلام کردم ساخت بخش گلشهر به هشتگرد در اولویت ما نیست. در واقع این پروژه همان پروژه قدیمی است که با تأخیر 25 ساله به اتمام رسیده است و باید بخش های سیگنالینگ آن تکمیل شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که بهره برداری از این خط، بازی با جان مردم نیست؟ اظهار داشت: این موضوع را باید دولت پاسخگو باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر