کد خبر 404665

واکنش حناچی به احتمال جدایی ری از تهران

شهردار تهران با بیان اینکه درآمدی که شهرداری پایتخت از ری کسب می کند بسیار کمتر از هزینه سرمایه گذاری و پرداخت شده در این منطقه است، تاکید کرد: به این دلیل جدایی از تهران به نفع ری نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، پیروز حناچی با اشاره به اجرای چندین پروژه در شهرری تصریح کرد: طی ۲ سال گذشته پروژه های بسیاری را در این محدوده پایتخت از جمله یک ترمینال و ۲ خط مترو افتتاح کردیم.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت شهرری تصور نمی کنم منطقه ۲۰ به تنهایی توان تامین مالی پروژه ها را داشته باشد.

شهردار تهران خاطرنشان کرد که در کلانشهرها به دنبال مدیریت یکپارچه هستیم و افتراق برای مدیریت کلانشهرها مناسب نیست.

بحث جدایی شهرستان ری از تهران چند وقتی است خبرساز شده و مسئولان بسیاری در این خصوص اظهارنظر کرده اند.

حناچی همچنین در مورد مهم ترین مطالبات مردم از شهرداری تهران گفت: بیشترین موضوع مورد توجه شهروندان و خواسته آن ها رسیدگی و ارتقای سطح کیفیت خدمات در حمل و نقل عمومی است که در این راستا شهرداری تهران در حال پیگیری برای افزودن ۲ هزار واگن مترو و حداقل یکهزار دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی است.

وی تصریح کرد: بیشترین مشکلی که در این زمینه داریم منابع مالی است و تلاش می کنیم از منابع خارجی و داخلی برای تحقق این هدف استفاده کنیم.

پیروز حناچی دیروز و در راستای پویش سه شنبه های بدون خودرو با مترو از سرکار به خانه بازگشت و در طول مسیر با شهروندان پایتخت نشین گفت و گو کرد و به صورت مستقیم در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری