{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 402328

شهردار تهران؛

شهردار تهران گفت: شرکت بیدود متعهد است هزینه‌هایی که شهروندان پرداخت کرده‌اند را بدهد.

به گزارش اقتصادآنلاین، پیروز حناچی شهردار تهران پیش از ظهر امروز در مراسم اهدای ماشین آلات خدمات شهری به شهر های سیل زده استان خوزستان لرستان و گلستان گفت: شعری داریم که می گوید بنی ادم اعضای یک پیکرند.

حناچی ادامه داد: تجربه ای را در آغاز سال نو داشتیم که تجربه بی بدیلی بود و علیرغم آنکه نعماتی به همراه آورد اما مشکلاتی هم پیش آورد.بخشی از این مشکلات البته به دلیل عملکرد ما بود و بخشی هم به دلیل طبیعی رخ داد و از آنجا ناشی شد که حجم آب بالاتر از حد کنترل ما بود.

شهردار تهران گفت: تلاش ما این بود که اکیپ‌های خدمات شهری را به منطقه بفرستیم تا حداقل آب را از خانه و زندگی مردم بیرون بیاوریم.اعزام اکیپها در حالی رخ داد که ما در روز ۱۲ فروردین خودمان در شهر تهران تا پای جاری شدن سیل پیش رفتیم.

وی ادامه داد: در بزرگترین تهدید تهران که همانا زلزله است هیچ راهی برای کمک رسانی جز معین بودن سایر استانها وجود ندارد

شهردار تهران گفت: با شناختی که از منطقه خوزستان و به خصوص دشت آزادگان داشتم به واسطه حضور در جنگ وقتی وارد منطقه شدم دیدم اهالی این شهرها در بدو ورود همکاران من پایکوبی می کنند.

حناچی افزود: آنهایی که با جنوب کشور آشنا باشند می دانند جنوبی ها پایکوبی نمی کنند مگر آنکه از کاری که انجام شده رضایت داشته باشند.

وی به حضور در وزارت راه و شهرسازی و بررسی طرح مربوط به شهر آق قلا اشاره کرد و گفت خاطرم هست در آن زمان نسبت به بروز برخی مشکلات برای آن شهر هشدارهایی داده بودیم.

شهردار تهران گفت: امیدوارم از این حوادث درس گرفته باشیم زیرا اگر درس نگیریم بار دیگر در حوادث مشابه بلایای بزرگترین بر سر ما خواهد آمد.

حناچی همچنین در ادامه و در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار اقتصاد آنلاین مبنی بر اینکه  سرنوشت پولی که مردم در حساب یکی از شرکتهای اجاره دوچرخه اشتراکی گذاشته اند، چه می‌شود گفت: این پول برعهده آن شرکت است و به تعهداتش عمل خواهد کرد.

وی گفت: ما پولی به این شرکت نداده بودیم و فقط به آن فضا دادیم که بتواند این ایده را در شهر پیاده کند.

او همجنین در پاسخ به این پرسش که آیا مناف هاشمی جایگزین محسن پورسیدآقایی می‌‍شود، گفت: خیر!

حناچی دربارع اینکه در سه روز گذشته یکی از معاونین کلیدی شهرداری تهران در این معاونت حمل و نقل و ترافیک از سمت خود استعفا داده و استعفای ایشان هم پذیرفته شده است، دلیل این استعفا چه بود و جایگزین ایشان چه زمانی قرار است معرفی شود،‌گفت: به هر تقدیر معاونت حمل و نقل ترافیک، معاونت گسترده و وسیعی است که کارهای آن، کارهای سخت و بزرگی است.

وی ادامه داد: آقای پورسیدآقایی دو بار استعفا داده بودند و خواستار رفتن از این سمت شده بودند که ما هم به دلیل اصرار ایشان با این درخواست موافقت کردیم.

حناچی گفت: به هر ترتیب فشارهایی بر ایشان بود که ایشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خسته کرده بود و ما هم به این نتیجه رسیدم که همچون مدیر یک تیم جای بازیکنان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تغییر دهیم تا به بهترین نتیجه و عملکرد برسیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در باره اینکه شما صحبت از فشار بر روی آقای پورسیدآقایی کردید این فشار چه بوده و از جانب چه کسانی بوده، گفت: حوزه حمل و نقل و ترافیک موضوعات مرتبط با طرح ترافیک، اتوبوسرانی،‌ تاکسیرانی، مترو، مدهای حمل و نقل و بسیاری از چیزهای دیگر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شامل می‌شود که هر کدام اینها به دلیل گستردگی و فشار کار یک مدیر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خسته می‌کند.

حناچی در پاسخ به این سوال که آیا یوسف حجت قرار است معاون بعدی حمل و نقل و ترافیک باشد گفت: به هر تقدیر ایشان امروز سرپرست این معاونت هستند و کارهای اولیه در حال انجام است تا بقیه اقدامات صورت گیرد.

شهردار تهران همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر زمان ارائه لایحه بودجه به شهرداری بودجه از وی پرسید گفت: ما ابتدا یک متمم بودجه برای سه ماهه پایانی سال باید به شورای شهر ارائه کنیم.

وی افزود: پس از آن قطعا به سرعت لایحه بودجه سال 99 را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ارائه خواهیم کرد.

یکی از خبرنگاران خطاب به پیروز حناچی شهردار تهران گفت بعد از گران شدن بنزین و سهمیه بندی آن تردد با وسایل حمل و نقل عمومی و مترو افزایش یافته است و همین امر باعث برخی نارضایتی های مردم شده است و می گویند چرا مدیران خودشان است حمل و نقل عمومی استفاده نمی کنند تا بدانند مردم در چه مشقتی قرار دارند.

حناچی در پاسخ به این فرد گفت اتفاقاً شما که خبرنگار هستید باید بدانید که من روزهای سه شنبه با حمل و نقل عمومی سفر می کنم تا فرهنگ استفاده از همراه اول عمومی بالا برود و هم مشکلاتی که شما می‌گویید را ببینم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری