• صفحه اصلی
  • شهر
  • تعلل شهرداری منطقه یک در برف‌روبی و سقوط درختان/ کمبود سرانه‌های خدماتی تهران
تذکرات امروز اعضای شورای شهر به شهردار:

تعلل شهرداری منطقه یک در برف‌روبی و سقوط درختان/ کمبود سرانه‌های خدماتی تهران

نوشته شده توسط تحریریه اقتصادآنلاین در ۱۳۹۸/۸/۲۸ ساعت ۱۲:۴۹
- این خبر در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ ساعت ۱۰:۲۱ بروز شده است

وضعیت سرویس‌های بهداشتی سطح شهر تهران، تاخیر در جمع‌آوری شاخه و برگ شکسته و لغو تعریض محورهای تاریخی تهران برخی از تذکرات اعضای شورای شهر به شهردار تهران بود که امروز در صحن شورا مطرح شد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ امروز در صد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران اعضای شورا تذکراتی را به شهردار و وزیر ارتباطات دادند.

محمود میرلوحی در تذکری پیش از دستور گفت: در حوادث اخیر جامعه آسیب هایی دید.

وی ادامه داد: از مأموران می خواهم تا در صورت امکان با آرامش بیشتری با این موضوعات برخورد کنند و زودتر نحوه بروز این حوادث را تشریح کنند.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: امروز روز جهانی سرویس بهداشتی است و در جهان به این موضوع به طور ویژه نگاه می شود.

میرلوحی تاکید کرد: از سال گذشته به این موضوع در تهران به صورت ویژه رسیدگی شده و امروز در تهران ۹۵۰۰ چشمه سرویس بهداشتی داریم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: این روزها شاهد ارتقای فرهنگ ساخت و استفاده از سرویس های بهداشتی هستیم و قرار است عملکرد مناطق در خصوص ساخت سرویس بهداشتی مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی ادامه داد: باید مناطقی که در این زمینه پیش رو هستند شناسایی شوند و در حال حاضر مناطق ۱۶ و ۲۰ سردمدار هستند و بیش از ۱۵ مجموعه را اضافه کرده اند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تایید کرد:  براساس مکان یابی های صورت گرفته باید بیش از ۱۳۵ مجموعه توالت ساخته شود و براساس نرم جهانی و استانداردهای جهانی به سطح مطلوبی برسیم.

میرلوحی گفت: سازمان زیباسازی باید در دو حوزه پل های هوایی و پله های برقی و همچنین ساخت سرویس بهداشتی اقدام کند و در این مسیر کمبودها را جبران کند.

نابسمانی حمل و نقل عمومی

همچنین در ادامه محمد سالاری دیگر عضو شورا گفت: فارغ از انتقاداتی که به موضوع گرانی بنزین شده است و به نظر روند قانونی در آن انجام نگرفته است اما عدم گفت و گو با مردم هم مزید علت شده است.

او ادامه داد: در فرایند این تصمیم گیری غفلت جدی نسبت به حمل و نقل عمومی شده است و توجهی به این مقوله مهم نشده است.

سالاری گفت: متاسفانه در فرآیند اجرا و هزینه کرد منابع درآمدی هیچ حرفی از توسعه حمل و نقل عمومی زده نشده است و شما هم تصویری که به معاون اول ارایه کردید حکایت از نابسامانی آن داشت.

عضو شورای شهر تهران تایید  کرد: از شما می خواهم که به همراه آقای شهردار به سران کشور موضوع نابسامانی حمل و نقل عمومی و مشکلات آن را گوشزد کنید تا شاید سهمی از منابع درآمدی به این موضوع اختصاص یابد.

سرانه‌های خدماتی در تهران تامین نشده است

محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه طرح جامع و تفصیلی تهران و اسناد بعدی آن که از تصویب آن طرح بیش از 12 سال گذشته، هنوز به درستی اجرایی نشده است،گفت:بحث تامین سرانه‌های خدماتی بر اساس استاندارد در تهران مدنظر قرار نگرفته و کمبودهایی به ویژه در زمینه تاسیسات و تجهیزات داریم که معضل سرویس بهداشتی از این جمله مسائل است.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: شهرداری باید چند چشمه سرویس بهداشتی را تاکنون در پایتخت در نظر می‌گرفته ولی محقق نشده، هرچند که موضوع در کمیسیون ماده پنجم هم مطرح شده است.

او اضافه کرد: نباید از دید جامعه و مدیریت شهری موضوع سرویس بهداشتی دور بماند؛ چراکه جامعه به سمت سالمندی است و کمبود سرویس بهداشتی نوعی معضل به شمار می‌رود.

هاشمی گفت: مراکز پسماند منطقه‌ای، آتش نشانی، اورژانس شهری و بهداری‌ها نیز از جمله موضوعات دیگر است که باید مسئله تاسیسات و تجهیزات در آن مدنظر قرار گیرد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز روز جهانی سرویس بهداشتی است اظهار داشت: تاسیسات شهری در طرح تفصیلی پایتخت باید پایش شود و لازم است که بسته سرمایه‌گذاری تامین تا از بودجه مشارکت عمومی بتوانیم استفاده کنیم.

او در پایان با اشاره به اینکه به دلیل تصویب کلیات لایحه درآمد پایدار از مجلس تشکر می‌کنم، گفت: کسانی که موضوع را پیگیری کرده‌اند، اعم از نمایندگان مجلس و شورای عالی استان‌ها اقدام موثری انجام داده و این مسئله حاصل زیادی برای مدیریت شهری دارد.

هاشمی گفت: امیدواریم به زودی مراحل آخر این لایحه نیز به تصویب برسد و شاهد درآمد پایدار برای شهرداری باشیم.

تعلل شهرداری منطقه یک در برف روبی باعث سقوط درختان شد

همچنین زهرا صدراعظم نوری در تذکر به شهرداری تهران گفت: برف در روزهای گذشته سبب بروز مشکلاتی در منطقه یک تهران شد و این منطقه نتوانست اقدامات به هنگامی انجام دهد.

او اضافه کرد: نشستن برف زیاد بر روی درختان سبب سنگینی شاخه‌ها و شکستن آن می‌شود که دو روز پیش این اتفاق در بسیاری از نواحی شهرداری منطقه یک به وقوع پیوست و در این زمینه به شهرداری منطقه یک تذکر می‌دهم و درخواست دارم در موارد مشابه، اقدام به هنگام انجام دهد.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد:‌از صدا و سیما درخواست دارم در مورد فعالیت‌های شهرداری، یک‌طرفه نقطه‌ضعف‌ها را نشان ندهد و همانطور که به سایرین اجازه اظهارنظر می‌دهد، به شهرداری نیز این فرصت داده شود که تلاش‌های خود و اقدامات انجام شده را اعلام کند.

انسداد خیابان‌های تاریخی

افشین حبیب‌زاده عضو شورای شهر تهران در تذکری درباره انسداد خیابان شهید پاکنژاد گفت: شهروندان اعتراضات زیادی به دلیل انسداد این خیابان داشته و لازم است شهرداری اقدامات لازم را انجام دهد.

او اضافه کرد: مشکلات ترافیکی به دلیل کارگاه ساختمانی خط 7 مترو در ایستگاه دادمان در این محل دردسرساز شده و سرریز شدن ترافیک سنگین به خیابان‌های اطراف را به همراه داشته است.

این عضو شورای شهر تاکید کرد: راه‌اندازی بازارچه‌های محلی نیز سبب افزایش ترافیک مسیر جنوب به شمال در این خیابان شده و استقرار کارگاه عمرانی به مشکلات دامن زده است.

حبیب‌زاده گفت: به شهرداری در این زمینه تذکر داده و باید جهت بررسی و رفع این مشکل هرچه سریع‌تر اقدام شود.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر