کد خبر 394991

رییس سازمان مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین:

افزایش ظرفیت ناوگان جمع‌آوری افراد بی‌خانمان در شب‌های برفی/ توزیع روزانه ۳۰۰غذا

رییس سازمان مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از افزایش ظرفیت ناوگان جمع‌آوری افراد بی‌خانمان در شب‌های برفی تهران به ۴۰ دستگاه ماشین تا پایان شرایط بد جوی خبر داد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ مالک حسینی رییس سازمان مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در توضیح آخرین وضعیت گرمخانه‌های شهر تهران همزمان با بارش برف و جمع‌آوری بی‌خانمان‌ها به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: در حال حاضر ظرفیت ناوگان جمع‌آوری افراد بی‌خانمان را به 40 دستگاه رسانده و از ظرفیت مناطق شهرداری تهران نیز استفاده کردیم.

او با بیان اینکه در حال حاضر 19 گرمخانه در سطح شهر تهران فعال هستند و تا پایان روز به 21 گرمخانه می‌رسند، اظهار کرد:  نیروهای سازمان به صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند تا تعداد مراکز را افزایش دهند.

رییس سازمان مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به فعال شدن اتوبوس‌های اسکان اضطراری گفت: از آنجایی که در برخی مناطق امکان جمع‌آوری  افراد وجود ندارد؛ یه به دلیل امتناع افراد از حضور در گرم‌خانه‌ها و تمایل به استفاده آزادانه از مواد مخدر و یا مسدود شدن مسیر مثل دره فرحزادی، اتوبوس‌های اسکان اضطراری فعال کردیم و در عین حال با کمک از گروه‌های مردم نهاد غذا، لباس گرم و پتو بین آن‌ها توزیع می‌کنیم.

مالک حسینی گفت: از ابتدای آبان‌ماه هفته‌ای دوبار غذا توزیع می‌کردیم و از امروز روزانه 300 غذا در برخی نقاطی که ظرفیت کمک‌رسانی محدود است، توزیع می‌کنیم.

او با اشاره نقاط آسیب‌خیزی چون دره فرحزادی، شوش، خلازیر و تپه الله اکبر گفت: برای کمک رساندن به جمعیت ساکن در این نقاط نیازمند کمک نهادهای غیردولتی و مردم هستیم. همچنین از شهروندان می‌خواهیم که  نشانی افراد در خیابان مانده را با شماره‌گیری 137 به ما بدهند تا شاهد آسیب جانی به آن‌ها نباشیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

عناوین بیشتر