کد خبر 393430

طرح کاهش آلودگی هوا بازنگری فوری شود

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تاکید کرد: با توجه به محدودیت شدید شرایط مالی و فرسودگی هشداردهنده ناوگان اتوبوس، ون و تاکسی لازم است طرح کاهش آلودگی هوا بازنگری فوری شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، سید آرش حسینی میلانی صبح امروز در یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران در تذکری درخصوص طرح کاهش آلودگی هوا، ضمن تسلیت و ابراز همدردی به مناسبت وقوع زلزله در استان آذربایجان شرقی گفت: مساله آلودگی هوا یک موضوع فرابخشی است و همه ارگان‌ها و دستگاه‌ها از جمله شهرداری در این باره مسئولیت دارند اما مهم است به صورت شفاف در مورد آلودگی هوا به مردم گزارش داده شود.

وی با بیان اینکه نزدیک به دو سال است که طرح پیشنهادی کاهش آلودگی هوا توسط شهرداری مطرح شده است، اظهار داشت: در این طرح در مدت چهار سال پیش‌بینی شده است که با صرف ۲۵ هزار میلیارد تومان حدود ۳۰ واحد شاخص کیفیت هوا بهبود یابد. از این میزان، تامین ۲۵ درصد از منابع عمومی و باقی‌مانده از محل تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده است.

این عضو شورای شهر ادامه داد: با توجه به محدودیت شدید شرایط مالی و فرسودگی هشداردهنده ناوگان اتوبوس، ون و تاکسی لازم است طرح کاهش آلودگی هوا بازنگری فوری شود.

حسینی میلانی خطاب به شهرداری تصریح کرد: با توجه به اولویت راهبردی کنترل آلودگی هوا از شهرداری تهران می‌خواهم ضمن بازنگری مفروضات طرح مذکور، گزارشی شفاف تا پایان آذر ۱۳۹۸ به شورای شهر ارسال کند:

۱. عملکرد تامین مالی و پیشرفت تجهیز ناوگان شرکت واحد، تعویض کاتالیست تاکسیرانی و فیلتر دوده از شهریور ۹۶ تا شهریور ۹۸.

۲. بهنگام‌سازی اهداف کمی و بازنگری بودجه مورد نیاز و سازوکارهای تامین مالی طرح مذکور.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر