کد خبر 389701

سرانجام هشدار درباره افزایش هزینه‌های دفتر شهردار

گزارش خزانه دار شورای شهرتهران از درآمد و هزینه های شهرداری در ماه های مرداد و شهریور بدون لیست هزینه های ادارات مستقل شهرداری ارائه شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، اعضای شورای شهر تهران بارها نسبت به وضعیت بحرانی دخل پایتخت هشدار داده اند وبر مدیریت هزینه ها تاکید کرده اند.مدتی پیش نیز شهردار تهران در بخشنامه ای ۹ بندی برکاهش هزینه ها و پیگیری مطالبات شهرداری تاکید کرد.

اما به نظر می رسد ادارات مستقل شهرداری چندان به این بخشنامه پایبند نیستند و بر اساس گزارشی که خزانه دار شورای شهر تهران در مرداد ماه از درآمد هزینه های ۴ ماهه شهرداری ارائه کرد مشخص شد برخی از این ادارات مانند دفتر شهردار، روابط عمومی، سازمان املاک و مستغلات، مرکز مطالعه و برنامه ریزی، اداره کل رفاه، اداره کل پشتیبانی، پیام رسا، ایثارگران، سازمان بازرسی، اداره کل حراست، بسیج و یگان حفاظت هزینه هایشان افزایش داده است.

 حسن رسولی در جریان ارائه این گزارش نسبت به افزایش هزینه‌ها در روابط عمومی شهرداری و دفتر شهردار در ۴ ماهه نخست هشدار و خواستار مراقبت بیشتر شد.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران هم گفت: هزینه‌های دفتر شهردار، ویژه رشد کرده است.  

درحالی که انتظار می رفت گزارش بعدی خزانه دار مشخص کند، روند افزایش هزینه های دفتر شهردار و روابط عمومی شهرداری اصلاح شده است یا همچنان دخل و خرج  با هم همخوانی ندارد، شهردار ترجیح داد این اطلاعات را در اختیار شورای شهر تهران قرار ندهد و این گونه از حاشیه های احتمالی جلوگیری کند.

 نمی توانم بدون استناد به جداول ارسالی شهرداری چیزی را خلق کنم

حسن رسولی با بیان این که چرا گزارش درآمد و هزینه های مردادو شهریوربدون هزینه های ادارات مستقل ارائه شد و نتیجه هشدار اعضای شورا در خصوص افزایش هزینه های برخی از ادارات از جمله دفتر شهردار چه شد گفت : این اعتراض درست است و پاسخ من هم این است که ماده ۷۹ موظف کرده است که من به عنوان خزانه دار گزارش درآمد و هزینه ای که از شهرداری تهران می گیرم ارائه کنم.

وی ادامه داد :  در گزارش قبلی به  افزایش یک بخش از هزینه های جاری که در جدول ارائه شده از سوی شهرداری آمده بود اشاره شد و   در این گزارش حذف شده بود بنده هم اجازه ندارم بدون استناد به  جداول ارسالی از سوی شهرداری چیزی را خلق کنم، بنابراین ایرادی که می گیرید ایراد درستی است اما ماده ۷۹ به من اجازه نمی دهد که گزارش دیگری ارائه کنم.

رسولی در پاسخ به این پرسش که چرا شورا این موضوع را پیگیری نمی کند گفت: این موضوع بحثی دیگری است و می توان راه های دیگر مانند تذکر آن را پیگیری کرد.

مجید فراهانی عضو دیگری کمیسیون برنامه و بودجه نیز  گفت: ارائه ریز هزینه ها و درآمد ها به شورای شهر تهران پیش از این نیز به شهرداری تذکر داده شده بود زیراجزییات بیشتر امکان ارزیابی و قضاوت بیشتر را فراهم می کند.

روز گذشته نیز علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در نشست خبری نیز حذف این اطلاعات در گزارشی که شهرداری به شورای شهر ارسال کرده است را تایید کرد و گفت : این موضوع درست است. ما نیز از خزانه داری شورا این سئوال را مطرح کردیم و اعلام کردند چون اطلاعاتی در دسترس خزانه دار قرار نگرفته بود موفق به ارائه آن نشدند. باید پیگیری کنیم که چرا این اطلاعات به خزانه دار ارائه نشده اما می دانیم تا روز قبل از ارائه گزارش موفق نشدند در خصوص این بخش از هزینه ها، اطلاعاتی دریافت کنند.

اعطا تاکید کرد: ما تلاش کردیم در شورا این گزارش را به طور منظم ارائه کنیم و این گزارش های مالی که برای رسانه ها و افکار عمومی است. بنابراین باید هرگونه نقص و اشکالی که در آن وجود دارد حل شود.

به نظر می رسد به جای آن که مدیریت شهری به دنبال حذف اطلاعات برای پرهیز از حاشیه ها باشد با انتشار ریز هزینه ها می تواند از انتقادهای احتمالی جلوگیری کند ،مگر آن که هزینه های انجام شده قابل دفاع نباشند . 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری