کد خبر 373488

معاون حناچی:

پیشنهاد بودجه ۱۰میلیاردی برای هزینه‌کرد در اربعین/ برگزاری مزایده برای خرید مخازن زباله جدید

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از پیشنهاد بودجه ۱۰میلیاردی به شورا برای هزینه‌کرد در اربعین امسال خبر داد.

اقتصادآنلاین- فائزه مومنی ؛ مجتبی یزدانی صبح امروز در نشست خبری که امروز چهارشنبه در باغ ملی برگزار شد با اشاره به استقبال شهروندان از بوستان پردیسان گفت:مدیریت شهری توجه ویژه‌ای به این پارک دارد.همچنین پارکینگ های این بوستان خط کشی و سرویس بهداشتی‌های پردیسان بازسازی و تکمیل شد.

او ادامه داد: نور این بوستان نیز مناسب سازی شده و در زمینه توسعه پوشش گیاهی نیز اقداماتی انجام دادیم.

معاون حناچی در ادامه و با اشاره به بارش بی‌سابقه باران در فروردین‌‌ماه گفت:اصلا نگران آمدن سیل در تهران نبودیم چرا که کار خود را از جمله لایروبی کانال ها و مسیرها انجام داده بودیم.

یزدانی اضافه کرد: هفته آینده شهردار تهران با وزیرجهاد تفاهم نامه ای امضا خواهند کرد که طی آن  مدیریت پارک‌های جنگلی به دست شهرداری میفتد.

او در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر نبود آب در  در بوستان یاس گفت: برای آبیاری درختان ار آب چاه استفاده می‌کنیماما برای آشامیدن بیش از ۶۵ تانکر در نظر گرفته شده است.

یزدانی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصاد‌آنلاین درباره میزان هزینه‌کرد شهرداری در اربعین طی سال گذشته و امسال،اظهار کرد:سال گذشته هزینه‌کرد در اربعین به ۸میلیارد تومان نرسید.امسال نیز  پیشنهاد بودجه  ۱۰میلیارد تومانی را به شورا دادیم.

او ادامه داد: امسال با تمام مسوولان داخلی اعم از وزیر کشور،مسئولان عتبات و عالیات و و مسوولان خارجی و سفیر ایران در عراق جلسه برگزار کرده و هماهنگیم.

یزدانی همچنین درباره برداشتن تعدادی از مخازن زباله در برخی مناطق تهران گفت: باید در ۶۳هزار نقطه تهران مخزن زباله کار گذاشته شود.جمع‌آوری مخازن زباله در برخی مناطق به دلیل فرسودگی آن‌ها بوده است.به زودی مناقصه‌ای برای خرید تعداد زیادی سطل زباله در شهرداری برگزار می‌شود.

معاون خدمات شهری شورای شهر تهران با تاکید بر این نکته که در قرارداد پیمانکاران قید شده که در صورت شکست یا تخریب باید دوباره مخزن زباله گذاشته شود و وظیفه نظارت بر این امر بر عهده مناطق است،گفت: طی یک ماه آتی هرکجا مخزن زباله کم باشد گذاشته می‌شود.

یزدانی همچنین گفت که؛ ادارات دولتی موظف و مکلف به تفکیک زباله شدند.

او همچنین از مکانیزه کردن سیستم آبیاری خبر داده و گفت: مناطق ۶،۵ و ۲ باید تا پایان سال از بخشی از پسابشان برای آبیاری استفاده کنند. همچنین تا پایان آبان امسال باید چاه‌ها هوشمند شود و تا امروز تمامی چاه‌های منطقه ۲ و ۷ هوشمند شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری