کد خبر 363372

هزینه تمام بودجه فرهنگی شهرداری در ۵ماه نخست سال‌۹۶ غیراخلاقی بود

خزانه‌دار شورای شهر تهران، تأکید کرد: در پنج‌ماهه اول سال ۹۶ مدیریت وقت شهرداری به‌جای اینکه پنج دوازدهم از ردیف‌های مربوطه فرهنگی و اجتماعی را هزینه کند با استفاده از اختیاراتش در کمیسیون تخصیص دوازده دوازدهم آن را هزینه کرده این روش کاملاً غیراخلاقی بوده است.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی ؛ سید حسن رسولی در جلسه امروز شورای شهر تهران در جریان بررسی تفریغ بودجه ۹۶ شهرداری تهران، اظهار کرد: برخی از اعضای شورای شهر تهران انتظاراتی از گزارش تفریغ بودجه شهرداری تهران که یکی از ابزارهای نظارتی شورای شهر است، دارند که این انتظار از گزارش تفریغ بودجه ساخته نیست.

وی ادامه داد: نابسامانی‌های گزارش تفریغ بودجه سال 96 شهرداری تهران در قالب تکالیفی برای شهرداری و شورای شهر تهیه‌شده تا نقایصی که در گزارش موجود است در سال‌های بعد تکرار نشود. در حقیقت این گزارش برای بودجه‌ریزی سال‌های بعد به ما کمک خواهد کرد.

نائب رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر تهران همچنین درباره پیشنهاد یکی از اعضای شورا درباره عملکرد بودجه فرهنگی شهرداری تهران در پنج‌ماهه نخست سال 96 اظهار کرد: در پنج‌ماهه اول سال 96 مدیریت وقت شهرداری به‌جای اینکه پنج دوازدهم از ردیف‌های مربوطه فرهنگی و اجتماعی را هزینه کند با استفاده از اختیاراتش در کمیسیون تخصیص، دوازده دوازدهم آن را هزینه کرده است این روش کاملاً غیراخلاقی بوده و نباید این کار انجام می‌شد.

خزانه‌دار شورای شهر تهران با تأکید بااینکه باوجود غیراخلاقی بودن این کار، اما کمیسیون تخصیص این اختیار را به مدیریت وقت داده بود، تأکید کرد: ما باید نسبت به آینده تصمیم‌گیری کنیم و نمی‌توانیم توسط گزارش تفریغ بودجه، باکسانی که این کار غیراخلاقی را کرده‌اند، برخورد کنیم.

رسولی همچنین درباره پیشنهاد اضافه شدن واژه "خزانه متمرکز" دربند 18 تکالیف شورا ، تصریح کرد: این ایراد در بودجه سال 97 و 98 شهرداری تهران اصلاح‌شده است و تمام وجوه درآمد نقد و غیرنقد شهرداری به‌حساب متمرکز خزانه واریز می‌شود و نیازی به طرح این پیشنهاد نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر