کد خبر 362309

شهردار تهران در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

تلاش برای توسعه عرصه‌های عمومی/ در اصلاح ساختار به برنامه پنجساله متعهدیم

شهردار تهران گفت: در تدوین لایحه اصلاح ساختار سازمانی شهرداری تهران به برنامه پنج ساله متعهدیم.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی ؛ پیروز حناچی در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه برخی از انجمن های شهری نسبت به فضای ایجاد شده در میدان ولیعصر به عنوان زیرگذر معترض هستند و آن را متناقض با شعار انسان محوری در شهر می دانند، گفت: این میدان را به عنوان یک پلازا نگاه نکنید، به این شکل نگاه کنید که وسط یک میدان بچینگ (پمپ تولیدکننده بتن) وجود داشته که ما این فضا را به فضای عرصه عمومی تبدیل کرده و در اختیار مردم قرار داده ایم.

وی تأکید کرد: ما باید بتوانیم خواسته های عمومی شهر را به نفع مردم افزایش دهیم و در ساخت و سازهایمان به سمتی حرکت کنیم که فضاهای عمومی افزایش پیدا کنند.

شهردار تهران در خصوص گزارش تفریغ بودجه 96 توضیح داد: این انحراف 3 هزار و 200 میلیاردی بیشتر به انحراف بودجه و دیون بازمی گردد. در این گزارش تذکراتی از سوی حسابرس مطرح شده است.

وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اصلاح ساختار شهرداری تهران نیز گفت: پیش از تصویب برنامه، موضوعاتی از سوی حسن رسولی عضو شورای شهر تهران مطرح شده بود که پس از تصویب برنامه، تأکید ما اجرای اصلاح ساختار بر اساس برنامه پنجساله است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر