کد خبر 358607

زهرا صدراعظم نوری:

باید اراده مبارزه با تخلفات شهرسازی در شهرداری وجود داشته باشد/ انتقاد جدی به ارتقای شغلی متخلفان!

عضو شورای شهر تهران نسبت به ارتقای شغلی برخی از متخلفان در حوزه شهرسازی و معماری انتقاد کرد.

 اقتصادآنلاین-فائزه مومنی؛ زهرا صدراعظم نوری،رییس کمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در صحن علنی و پس از استماع گزارش معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت:یکی از بخش‌هایی که امکان بروز فساد ورانت در آن‌ وجود دارد،بخش شهرسازی و معماری است و باید فرایند صدور پروانه ساخت از صدور گواهی تا عدم خلف و پایان کار اصلاح و مورد بازنگری جدی قرار بگیرد.

او با تاکید بر اصلاح نیروهای متخلف و بازنگری دو چینش آن‌ها گفت:  باید با متخلفین حوزه شهرسازی به جد برخورد شود و اراده برای آن وجود داشته باشد. بارها تخلفات افراد محرز شده اما نه تنها برخورد نشده  بلکه بعضا ارتقا شغلی نیز  پیدا کرده‌اند.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اجباری شدن استعلام از کمیسیون ماده ۷گفت: فرایند صدور پروانه تا قبل از شورای پنجم و مدیریت شهری جدید،فرایند شفافی نبود اما با روی کار آمدن شورای پنجم و پیگیری‌های کمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، هم‌اکنون هرگونه صدور پروانه ساخت و‌ یا تخریب نوسازی بدون استعلام سیستمی و اعمال سلیقه از کمیسیون ماده ۷قانون حفظ و گسترش فضای سبز شهر تهران نخواهد بود.

نوری ادامه داد: مطابق با قانون، سازندگان در پهنه s موظف هستند که ۲۰درصد از مساحت ملک را به فضای سبز شهر اختصاص دهند اما روسای صدور پروانه ساخت این قانون را اجرایی نمی‌کنند. باید با اعمال نظارت قوی جلوی این بی قانونی‌ها گرفته شود و برای ملکی که ۲۰درصد مساحتش را به فضای سبز اختصاص نداده است،پایان کار صادر نشود.

این عضو شورای شهر تهران همچنین با بیان اینکه پهنه G یا پهنه سبز جزو ذخایر شهر تهران محسوب می‌شود،گفت: گاهی اوقات در این پهنه به تدریج بارگذاری‌هایی انجام می‌شود که خلاف قانون است و باید شهرداری و کمیسیون ماده ۵به جد جلوی این بارگذاری‌ها که در فرایند صدور پروانه ساخت انجام می‌شود را بگیرد.

نوری با انتقاد به پایان کار و پروانه ساخت نداشتن برخی از ساختمان‌های متعلق به شهرداری گفت: ما وقتی برای مردم قانون تعیین می‌کنیم باید خودمان در وهله اول آن را اجرا کنیم اما در حال حاضر برخی از ساختمان‌های شهرداری نه پروانه ساخت و نه پایان کار دارند که این موضوع در شان مدیریت شهری نیست. معاونت شهرسازی باید با تصمیم‌گیری مناسب ساختمان‌های ناایمن شهرداری را ایمن و سازوکار صدور پروانه ساخت و پایان کار برای آن‌ها را فراهم آورد.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به بررسی طرح بارگذاری پادگان صفر شش در شورای عالی معماری و شهرسازی گفت:پادگان صفر شش، ٥٠هکتار است و باید تمام تلاش ما در جهت بارگذاری حداقلی در آن و حفظ این سرمایه برای شهر باشد،متاسفانه شهرداری منطقه با وجود پیگیری‌های ما هنوز برای بارگذاری در آن از کمیسیون ماده ٧قانون و حفظ و گسترش شهر تهران استعلام نگرفته است و معاون شهرسازی و معماری باید به این موضوع ورود کرده و منطقه را موظف به اخذ استعلام از این کمیسیون کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر