کد خبر 358554

عضو شورای شهر تهران:

دریافت حق ایاب ذهاب علاوه بر خودرو در اختیار توسط مدیران شهرداری!

عضو شورای شهر تهران گفت:برخی از مدیران شهرداری، علاوه بر خوروهایی که دراختیار دارند و برای آن هزینه بنزین و سایر مخارج مصرفی را نیز دریافت می‌کنند، حدود چهارصد هزارتومان نیز به عنوان هزینه ایاب و ذهاب دریافت می‌کنند.

اقتصادآنلاین- فائزه مومنی؛ حجت نظری،عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود گفت:متوجه شدم که برخی از مدیران شهرداری، علاوه بر خوروهایی که دراختیار دارند و برای آن هزینه بنزین و سایر مخارج مصرفی را نیز دریافت می‌کنند، حدود چهارصد هزارتومان نیز به عنوان هزینه ایاب و ذهاب دریافت می‌کنند که این دریافتی قابل قبول نیست.

او ادامه داد: با توجه به وضعیت بحرانی مالی شهرداری نیاز به بازنگری جدی در پرداخت این مبلغ به این افراد احساس می‌شود.  

نظری با بیان اینکه متاسفانه مهدی حاجتی، همکارمان در شورای شهر شیراز برای اجرای حکم یک‌سال حبس روانه زندان شد،گفت: امیدوارم شورای عالی استان‌ها و همچنین مجلس شورای اسلامی به این موضوع ورود کرده و نتایج بررسی‌های خود در این خصوص را اعلام کنند تا هرگونه شائبه درخصوص این حکم یا اجرای آن به اعتمادمردم آسیب بیشتر وارد نکند.

او ادامه داد: در هفته محیط زیست هستیم و متاسفانه برخی از خبرها از احتمال تولید خودروهای سواری دیزلی حکایت دارد. هفته گذشته بود که رییس سازمان حفاظت از محیط زیست اعلام کرد که «مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو» از حدود یک دهه پیش، مطالعاتی روی موتور دیزلی انجام داده و به دنبال تولید و توسعه موتورهای دیزلی است. اگر چنین اتفاقی رخ دهد شاهد افزایش آلودگی هوا در شهر تهران خواهیم بود.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: البته فن‌آوری روز دنیا و استانداردهای اروپا، خودروهای دیزلی کم‌آلاینده تولید می‌کند و این اتفاقی عجیب نیست، اما اولا آن فن‌آوری در اختیار ما نیست و ثانیا، کشورهایی که دارای چنین فن‌آوری هستند، خود به دنبال تغییر خط تولید و روی‌آرودن به سمت خوردوهای برقی هستند و اینکه ما مسیر آزموده را دوباره بیازماییم، شاید منطق زیادی همراه نداشته باشد.

او در پایان تاکید کرد: در همین راستا نیز لازم است نه تنها از تولید چنین خودروهایی جلوگیری شود، بلکه خودروهای سنگین دیزلی موجود نیز باید کم کم از چرخه تردد در پایتخت خارج شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    خیالی نیست برای ورود به هر خیابان عوارضی وضع و از مردم میگیریم تا مشکل آلودگی هوا حل بشه؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    اقایون خر خودتونید...فهمیدید؟؟؟!!!!!!!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری