کد خبر 356846

مدیر کل حوزه مدیریت معاونت مالی و اقتصادی شهرداری تهران:

بنا داریم بودجه غیر نقد شهرداری را به صفر برسانیم/ حذف پول نقد از معاملات بین کارگزاری‌ها و پیمانکاران

مدیرکل حوزه مدیریت معاونت مالی و اقتصادی شهرداری تهران از تلاش برای به صفر رساندن بودجه غیر نقد شهرداری خبر داد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ حمیدرضا خسروی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه راهکاری برای افزایش بودجه غیر نقد در سال جاری دارند، به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: شهرداری بنا دارد بودجه غیر نقد را به صفر برساند؛ یعنی بودجه نقد هرساله افزایش 10تا 15درصدی و در مقابل بودجه غیر نقد کاهش 10تا 15درصدی داشته باشد تابه صفر برسد. 

او با بیان اینکه تلاش شهرداری بر این است سال به سال همه پرداخت ها به صورت نقدی انجام شود، ادامه داد: اما در عین حال امسال به نحو احسن از ظرفیت کارگزاری‌ها استفاده می‌کنیم، البته اجازه نمی‌دهیم که کارگزار پول نقد به پیمانکار بدهد، بلکه می‌تواند نیاز پیمانکار را برآورده کند. اگر پیمانکار مصالح نیاز دارد، کارگزار تامین مصالح کند، اگر خانه، خانه تامین کند و ما در ازایش خانه بزرگتر با پروانه به او می‌دهیم که ساخت و ساز کند و بعد از فروش، سود کند. 

حسن رسولی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اما در واکنش به این اظهار نظر خسروی به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: شهرداری نمی‌تواند امسال بودجه غیر نقد را به صفر برساند، زیرا بودجه مصوب است، اما برای سال‌های آینده می‌تواند لایحه ارائه کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری