کد خبر 348837

مدیرعامل تاکسیرانی تهران در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین:

هیچ نظارتی بر فعالیت اسنپ نیست

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران می‌گوید که؛ هیچ نظارتی بر روی فعالیت اسنپ نمی‌شود و همین موضوع باعث سو استفاده آن‌ها شده است.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ علیرضا قنادان در واکنش به تخلف شرکت مسافربری اینترنتی اسنپ به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: موضع شهرداری این است که مطابق قانون حمل و نقل مسافر و بار در محدوده شهرها، این شرکت باید با مجوز، مدیریت و نظارت شهرداریها انجام شود. بر این موضع هم مصر هستیم؛ اما اختلاف نظری در برخی از دستگاههای دولتی وجود دارد مبنی بر این که شرکت های مسافربری زیر مجموعه صنف و کسب و کارهای الکترونیکی هستند و باید تحت چارچوب صنف به آنها رسیدگی شود.

وی ادامه داد: اما اتحادیه کسب و کار اینترنتی متنوع است؛ از دیجی کالا تا داروخانه آنلاین و اسنپ.  آنها ساز و کار تخصصی نظارت در این باره ندارند. در این زمینه ما قانون شفاف داریم و علاوه بر این ماده 71 قانون انتخابات شورای شهرداریها مشخص میکند که نرخ حمل مسافر در درون شهرها باید توسط شورای شهر مصوب شود. در جاهایی که با اسنپ برخورد صورت میگیرد، بخشهایی از دولت حمایت می‌کنند که به نظر ما دخالت در وظایف دستگاههای مختلف اجرایی است.

قنادان با بیان اینکه ما از فعالیت قانونی آن‌ها حمایت میکنیم، اضافه کرد: اما بی‌قانونی به نفع رشدشان است و از این فضا سوء استفاده میشود. وزارت کشور در حال پیگیری تدوین دستورالعمل نظارتی آن ها است و زمانی که این دستورالعمل تنظیم شود، مسئولیت ما در آن کاملا مشخص شده و در نهایت نظارت صورت خواهد گرفت؛ اما من کاملا موافق هستم که اکنون هیچ نظارتی بر اسنپ وجود ندارد.

او ادامه داد: تصمیم گیرنده درباره این شرکتها تنها وزارت صنعت نیست. در حال حاضر معاونت علمی_فناوری رئیس جمهور، در بخشهایی وزارت (i c t) اظهار نظر و مسائلی را مطرح کرده‌اند. همین که این موضوع در هیئت دولت مطرح شده یعنی شهرداری و شهردار پیگیر هستند. این مسئله تنها در شهر تهران نیست، وزارت کشور هم آن را دنبال میکند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران گفت: درباره نوسازی ناوگان نیز طرحهای جایگزینی که مطرح میشود، با ابتکار عمل شهرداری تهران پیش میرود، به طور مثال ما به دنبال این هستیم که با مصوبه دولت راه برای واردات خودرو برای کاربری‌های عمومی را باز کنیم که سرمایه‌گذارها بتوانند خودرو تاکسی لوکس وارد کنند. مجوز این مسئله با همکاری شهرداری تهران و وزارت کشور در دولت پیش میرود و به جاهای خوبی هم رسیده است و فکر میکنم که به زودی مصوبه آن بیاید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • محمد
  ۵ ۱

  عزیزم مشکل اصلی شما هیچی نیست غیر از قیمت همون‌طور که بارها رانندهای تاکسی اعلام کردن مسیری که قبلاً ما مسافر می‌بردیم ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان الان اسنپ با ۱۰ هزار تومان می‌بره و برای خراب کردن اسنپ همه جور دروغ و شایعه های کذب و کثیف بکار بردین اگه نبود اسنپ خدا می‌دونه الان چی به سر مردم آورده بودین و حسابی داشتین بسرعت جلو میرفتین

 • محسن
  ۲ ۱

  اسنپ فقط به فکر جیب خود است وبه هیچ چیز دیگری فکر نمیکند . کمیسئون خودش رو 2 درصد اضافه کرد درحالی که کرایه ها افزایش پیدا نکرده هیچ که پایین هم آمده بیچاره راننده که سرمایه اش هرروز داره اب میشه وبه جیب اسنپ و مسافر میرود تو این بیکاری و بدبختی مجبور است کارکند امیدوارم اوضاع اشتغال درکشور به قدری خوب شود که هیچ راننده ای با این شرایط در اسنپ کار نکند اسنپ مجبور شود از افغانستان راننده وارد کند

 • بهرام
  ۳ ۰

  گوشت گرون شد مرغ گرون شد اجاره خانه وقیمت خانه ها نجومی شد چیپس وپفک ونوشابه گرون شد قیمت ماشین ها تخیلی شد لوازم یدکی کیفیتش بدتر از قبل وقیمتشم بی حساب کتاب شد کمیسیون اسنپ هم زیاد شد اما کرایه مسافرا نه تنها گرون نشد بلکه ارزانتر هم شد این راننده بدبخت که از روی بدبختی اومده اسنپ آیا زن وبچه اش باید کاه بخورن . این مبلغ کرایه ها طبق چه اصولی تعیین شده مسولین اسنپ اگه الان نشستن دارن پول رو پولاشون میذارن واقعا فکر کردن از هوش واندیشه خودشون هست که اسنپ. اسنپ شده نه آقا جون این نام وثروت الانشون از صدقه سری راننده ها هست اگه یک روز این راننده براش کار نکنه یه ریال هم دستشو نمیگیره متاسفم که حتی در این زمینه حمل ونقل هم هیچ قانون واصولی وجود نداره هرکس برای خودش میاد یه آژانس درست میکنه وکرایه هاشم به میزان مرام ومعرفت خودش تعیین میشه گور بابای بقیه

 • حمید پیری زاده
  ۳ ۰

  باسلام ازآنجایی که تورم در کشور ماغوغا میکند لوازم یدکی لاستیک خودرو روغن موتور آنقدر گران شده اما کرایه‌ها فرقی نکرده پول با پول عوض میکنیم نه خرج خانه داریم نه پول نان نه پول بچه‌ها کم مانده وسایل خانه را بفروشیم خرج ماشین بدهیم یکنفر نیست مارا درک کند مارا بفهمد شرمنده زن وبچه ها هستیم لطفا بخاطر خدا هم که شده برسی کنید ببنید......

 • Ghasem
  ۲ ۰

  کرایه ها خیلی پایینه

 • پارسا
  ۳ ۰

  در بوجود آمدن یک فعالیت که عرصه گسترده و همه گیری مانند تاکسیهای اینترنتی ،
  اوضاع با مدیریت وتعقل مسئولین وتصمیم گیران باید به صورتی باشد که هم مسافر وهم رانند ها و‌هم شرکت ازان منتفع بشوند نه اینکه مسافرین به فکر خود شرکت ها هم بیشتر از پیش به فکر درامد های چندصدمیلیاردی خود و‌این وسط یک تعداد راننده که ازبیکاری وبی پولی به اسنپ وتپسی پناه اورده اند متضرر و زیرفشار اقتصادی له میشوند ،وازطرفی هم رانندگان تاکسی زحمت کش وشریف هم که به کل درحال فروپاشی کانون خانواده ها از کمی درامد
  اگر یا بگیریم خودمان را به جای اینو وان بگذاریم و بعد ابراز نظر محکم صادر کنیم خیلی خیلی جامعه ومحل زندگی بهتری خواهیم داشت.

 • vosuq
  ۲ ۰

  وقتی میگید نظارت هفت ستون بدن این مردم و شهر می لرزه
  بهتره رک و راست بگید که ما حق آب و گل و یا شرخری خودمون رو می خواهیم
  شما شهرداری چه گلی به تاکسی و اتوبوس شهری و مترو و دستفروشان و غیره که زیر نظرتون هستند زدید که بخواهید این کار رو هم نظارت بکنید ؟جزء 70 هزار میلیارد بدهی شهرداری که از جیب مردم دزدی کرده اید!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری