کد خبر 339345

هاشمی: امیدواریم بتوانیم نقدینگی لجام گسیخته جامعه را به سمت پروژه‌های مشارکتی شهرداری ببریم

رییس شورای شهر تهران گفت:پروژه های مشارکتی از مهمترین اولویت های بودجه سال ۹۸ است و امیدواریم بتوانیم نقدینگی لجام گسیخته ای که در جامعه وجود دارد به سمت سرمایه گذاری‌های عام المنفعه در شهرداری هدایت کنیم.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی ؛ محسن هاشمی،رییس شورای شهر تهران در جریان صدو بیست و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت:شورای شهر تا پایان هفته در جلسات هر روز صبح و بعد از ظهر لایحه بودجه 98 را بررسی می‌کند.امیدواریم تا 20 اسفندماه تمامی تبصره ها، درآمدها، هزینه ها و مصارف در صحن شورا به تصویب برسد و مورد تائید هیئت تطبیق نیز قرار بگیرد و شورا تا پایان سال قانون بودجه 98 را داشته باشد.

وی ادامه داد:مهمترین مواد لایحه بودجه هزینه های حمل و نقل عمومی به خصوص مترو، پروژه های مشارکتی از مهمترین اولویت های بودجه سال 98 است و امیدواریم بتوانیم در حوزه پروژه های مشارکتی، نقدینگی لجام گسیخته ای که در جامعه وجود دارد به سمت سرمایه گذاری های عام المنفعه در شهرداری هدایت کنیم.

او در واکنش به مخالفت برخی از اعضای شورای شهر تهران با کلیات لایحه بودجه ۹۸شهرداری تهران گفت:بعضی از اعضای شورا معتقد بودند این لایحه با برنامه سوم مطابقت ندارد اما شهرداری گزارشی تهیه کرده که نشان می دهد بودجه با برنامه سوم مطابقت داشته باشد. برخی از اعضا نیز درخواست داشتند فرصت تطبیق داده شود و بودجه 2.12 تصویب شود.

او همچنین در واکنش به اعتراض حجت نظری درباره نحوه اداره صحن شورا نیز اظهار کرد:همهمه کمیسیون ها علاقه مندند عدد بودجه حوزه تصمیم گیری خود را بالا ببرند و وقتی این عدد کاهش پیدا می کند ناراحت می شوند. کمیسیون فرهنگی مدعی است در شرایطی که شهرداری مشکلات نقدینگی دارد و نمی تواند پروژه های بزرگ را احداث کند، می تواند در بعد فرهنگی اثرگذار بوده و با افزایش بودجه فرهنگی، زمینه رضایت شهروندان را فراهم کند. اعضای این کمیسیون می توانند پیشنهاد خود را مجدداً در صحن مطرح و اگر اعضا به آن رای دادند، اهداف خود را پیگیری کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر