کد خبر 316021

مدیرعامل آبفای استان تهران در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین:

تهرانی‌ها بعد از زلزله ۶روز آب نخواهند داشت/ تلاش برای ساخت فوری مخازن آب اضطراری

به گفته مدیرعامل آبفای استان تهران، اگر ۳۷۴مخزن آب اضطراری در تهران ساخته نشود، بعد از زلزله تهرانی‌ها تا ۶روز آب نخواهند داشت.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ محمدرضا بختیاری درباره وضعیت آبرسانی به تهران در هنگام زلزله به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: در زمان زلزله شریان‌های ورودی  به تهران عمدتا به دلیل تحمل بالای تونل‌های آبی(توان مقاومت بالای 8ریشتر) قطع نمی‌شود. در تهران هم که زلزله بالای 7و نیم ریشتر نمی‌آید، یعنی گسل‌های تهران چنین قابلیتی ندارند.

وی ادامه داد: اما شبکه‌های داخل شهر تهران چون مقاوم در برابر زلزله 7.5ریشتر نیستند، هنگام وقوع زلزله آسیب جدی دیده  و از کار می‌افتند. در این حالت تهرانی‌ها تا حداقل 6روز و زمانی که شریان‌ها تعمیر شوند آب نخواهند داشت.

بختیاری اضافه کرد: تهران باید 374مخزن آب اضطراری داشته باشد که تا الان فقط سه مخزن احداث شده است. اگر تمام این مخازن احداث شود تهرانی‌های فاصله 3تا 10روز مشکل آبرسانی نخواهند داشت و می‌توانند و از آب شرب بهداشتی استفاده کنند، در این راستا قول داده‌ایم که تا آخر سال 30مخزن آب اضطراری دیگر احداث شود.

مدیرعامل آبفای استان تهران همچنین درباره سرانجام فاضلاب‌کشی تهران نیز اظهار کرد: از 9هزار کیلومتر فاضلاب کشی شهر تهران، 3هزار کیلومتر آن باقی مانده که عمده آن در مناطقی است که آسفالت نو دارند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری