{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 312159

لیست بلند گزینه‌های پیشنهادی شهرداری تهران انتقادهای زیادی را به دنبال داشت؛ حضور چهره‌های کهنسال و وزاری سابق پرحاشیه برخی گلایه‌ها از این لیست ابتدایی بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، قرار است فردا ۵ گزینه نهایی از میان لیست بلند پیشنهادی برای شهرداری تهران از سوی اعضای شورای شهر تهران انتخاب شود.  

لیستی که انتشار آن انتقادهای بسیاری را به دنبال داشت. حضور چشمگیر مدیران کهنسال، وزرایی که از کابینه رفته اند، زنانی که بارها نام شان در میان گزینه های شهرداری مطرح شده اما هرگز گزینه جدی و اصلی اعضای شورای شهر نبوده اند. مدیران جوانی که خودشان هم از مطرح شدن نام شان در لیست بلند شگفت زده شده و در همان ساعت های ابتدایی  انصراف دادند.

در لیست بلند شورا هم سیاست مدار بازنشسته حضور داشت هم  فعال حوزه بورس و وزیرسابق و وزیری که همچنان در کابینه است. ۴ معاون شهردار و ۲ شهردار منطقه، ۲معاون سابق شهردار، چند گزینه انصرافی دوره های قبل نیز حضور داشتند.

این که اعضای شورای شهر بر اساس چه شاخص هایی این لیست بلند را تهیه کرده اند مشخص نیست. اما بیشتر اعضای شورا تاکید دارند انتخاب نهایی چهره ای ملی خواهد. فردی که قدرت تعامل با سایر نهادها و قوا را داشته باشد.

پیش از این گفته می شد اقبال ابتدا (آخوندی) و انتهای لیست (محسن هاشمی) بیش از سایر گزینه ها است اما با توجه به اظهار نظراعضای شورا به نظر می رسد این بار نیز رییس شورای شهر تهران به مرحله نهایی نخواهد رسید و گزینه های دیگر که مورد تایید دو حزب اصلی شورا هستند از شانس بیشتری برای قرار گرفتن در لیست ۵ نفره برخوردارهستند.

با وجود این که امروز محسن هاشمی اعلام کرد احزاب شهردار تهران را انتخاب نمی کنند اما نگاه سیاسی در تهیه لیست  نشان می دهد گزینه نهایی هم با همین نگرش انتخاب می شود. نام هایی که بررسی سابقه مدیریتی آنها نشان می دهد کم ترین آشنایی را با مدیریت شهری دارند.

با وجود مشکلاتی که عدم ثبات مدیریتی در شهرداری در این مدت ایجاد کرده به نظر می رسد اعضای شورا همان راهی را می روند که در انتخاب دو شهردار قبل رفته اند.

در کنار تلاش های شورای شهر برای انتخاب شهردار جدید، شهردار کنونی تهران نیز همچنان تلاش می کند صندلی خود را حفظ کند. او از اعضای شورای شهر تهران خواسته است روند انتخاب شهردار را متوقف کنند تا مجلس تکلیف ماندن یا رفتن وی را مشخص کند.

 لیست بلند پیشنهادی اعضای شورای شهر (گزینه های سبز شانس بیشتر و گزینه های قرمز از تصدی شهرداری تهران انصراف داده اند)

ردیف

نام و نام خانوادگی

ردیف

نام و نام خانوادگی

ردیف

نام و نام خانوادگی

۱

عباس آخوندی

۱۱

نصرالله جهانگرد

۲۱

الهه کولایی

۲

معصومه ابتکار

۱۲

سمیع الله حسینی مکارم

۲۲

ایرج معزی

۳

علی اصغر احمدی

۱۳

پیروز حناچی

۲۳

علی مقدس زاده

۴

رضا اردکانیان

۱۴

صادق خرازی

۲۴

مصطفی موسوی لاری

۵

جواد امام

۱۵

محمودرضا خواجه نصیر

۲۵

شهین دخت مولاوردی

۶

حمید امامی

۱۶

علی ربیعی

۲۶

حجت الله میرزای

۷

غلامرضا انصاری

۱۷

مصطفی سالاری

۲۷

محمد رضا واعظ مهدی

۸

ابراهیم انصاری

۱۸

مصطفی سلیمی

۲۸

علی اوسط هاشمی

۹

محسن پورسید آقایی

۱۹

ابراهیم شیخ

۲۹

مناف هاشمی

۱۰

کامل تقوی نژاد

۲۰

رسول کشت پور

۳۰

محسن هاشمی رفسنجانی

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری