کد خبر 307440

سخنگوی شورای شهر تهران

تکذیب ممنوعیت ۵ساله ساخت و ساز در تهران

سخنگوی شورای شهر تهران در واکنش به نقل مطلبی از معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران در مورد ممنوعیت ساخت و ساز در شهر تهران گفته است که این نقل قول درست نیست و شهرداری امکان توقف صدور پروانه ندارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین ؛ روز گذشته زهرا صدراعظم نوری، عضو شورای شهر تهران در کانال تلگرامی خود صحبت‌های حجت‌اله میرزایی، معاون برنامه‌ریزی شهردار درخصوص صدور پروانه ساخت‌وساز را منتشر کرد.

بر این اساس، معاون برنامه‌ریزی شهردار تهران با بیان اینکه شهر فروشی در گذشته موجب بی‌هویتی تهران شده است، گفته بود: بر اساس مصوبات شورای عالی شهرسازی نباید در پنج سال آینده هیچ پروانه ساخت‌وسازی در تهران صادر شود.

به گفته میرزایی طبق مصوبات شورای عالی شهرسازی، شهرداری تهران نباید در پنج سال آینده هیچ پروانه ساخت‌وسازی مگر برای نوسازی بافت‌های فرسوده صادر کند. از همین رو، راهی جز محدود کردن پروانه ساخت‌وساز از سال 98 تا سال 1402 نیست.

حالا علی اعطا، سخنگوی شورای شهر در توییتی اعلام کرد عبارتی از یک عضو شورا نقل شده که «صدور پروانه ساختمان تا پنج سال آینده ممنوع می‌شود.»، این نقل قول درست نیست.

به گفته اعطا اصل موضوع مسأله عبور جمعیت‌پذیری شهر از سقف طرح جامع بوده که به نقل از معاون شهردار ذکر شده است. شهرداری امکان توقف صدور پروانه ندارد چون ٤٥٪ از بودجه شهرداری از این محل تأمین می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر