کد خبر 292310

دبیر کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین:

خط۶ تا پایان شهریور هم افتتاح نمی‌شود/ طرح سه شکایت از معاون حمل و نقل در دادگاه

به گفته دبیر کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با توجه به کمبود شدید اعتبار مترو خط ۶قطعا تاپایان شهریور افتتاح نخواهد شد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ محمدعلی کرونی درباره برخی اظهار نظرهای معاونت حمل و نقل و ترافیک در نشست خبری به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: مصوبه شورا این بود که انتشار اسامی افراد و نام رسانه‌های دریافت کننده طرح ترافیک  به تایید کمیسیون تخصصی برسد و بعد از آن، برای معاونت مفاد آیین‌نامه مصوب لازم‌الاجراست. نمی‌توانند بگویند چون جزییات آیین‌نامه در صحن نیامده پس می‌توانیم اجرا نکنیم.

او درباره مشکلات ساخت خط 6مترو نیز گفت: آقای هاشمی در جلسه‌ای از روند فعالیت در این خط گلایه کردند و گفتند که نباید بودجه‌ای که برای ساخت 10کیلومتر از خط 6اختصاص داده شده، در سایر قسمت‌ها پخش می‌شده است و حالا نه 10کیلومتر آماده بهره‌برداری است نه سایر قسمت‌هایی که هزینه کردید؟به هر پیمانکار مبلغی خورد داده‌اید و تازه به همه آن‌ها بدهکارید. اینکه گفته می‌شود خط 6 تا آخر شهریور افتتاح می‌شود، معلوم نیست بر چه اساسی است.

دبیر کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران اضافه کرد: وزارت کشور مناقصه‌ای برای تامین واگن های مترو برگزار کرده که به دلیل برخی مشکلات اداری و بروکراسی به درازا کشیده شده است. حتی اگر همین امروز قرارداد منعقد شود، 20ماه طول می‌کشد تا واگن‌ها به متروی تهران برسند. بعید می‌دانم که این واگن‌ها به این دوره مدیریت شهری وصال دهند.

کرونی با بیان اینکه خط 7با فشار رسانه‌ها و شورا افتتاح شد، گفت: پنج کیلومتر از خط هفت با تاخیر افتتاح شد چون راه‌اندازیش بهتر از راه‌ندازی نشدن است. اما تجهیزات آن کامل نیست و باید به مرور تکمیل شود.

او با بیان اینکه متاسفانه استراتژی و راهبردی برای حمل و نقل تهران مشاهده نمی شود، ادامه داد: هزینه ورود به طرح ترافیک در تمام دنیا یک منبع درآمدپایدار است. در طرحی که کمیسیون حمل و نقل پیشنهاد کرد ما حتی برای محدوده زوج و فرد هم هزینه تعیین کرده بودیم. به معاونت پیشنهاد دادیم که یکسال اجازه دهد تا تمام جزییات طرح بررسی و بعد اجرا کند، اما حالا به این منبع درآمد ضربه بزرگی وارد شده است. همچنین سه پرونده شکایت از معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در دادگاه از بابت نحوه اجرای طرح ترافیک در دادگاه مطرح شده است.

او در پایان درباره اظهار نظر معاون شهردار تهران که گفته طرح اعداد 7یا 10هزار پارک حاشیه‌ای غیر واقعی است، نیز تاکید کرد: به هرحال پارک حاشیه ای جزو منابع پایدار درآمد شهری است و اینکه صرفا با زیر سوال بردن تعداد جای پارک از کل طرح غافل شویم و علی رغم سپری شدن 5 ماه از سال هنوز کار اجرایی جدی در این حوزه شاهد نباشیم به نظرم مناسب نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • شهروند پرند
    ۳ ۰

    سالهاست که میگن مترو شهر پرند آماده میشه اما یا اختلاس میکنن یا میندازن گردن تحریم

  • ناشناس
    ۶ ۰

    شهر پرند هم همچنان منتظر انجام وعده هاست ...