کد خبر 289380

هرگونه واگذاری و نقل و انتقال دکه‌ غیرقانونی است

درآمد دکه‌های مطبوعاتی تهران از ۵ تا ۵۰میلیون تومان

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران گفت: دکه‌های مطبوعاتی از ۵ تا ۵۰ میلیون تومان ماهیانه درآمد دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، فرهاد افشار با اشاره به ساماندهی دوباره دکه های مطبوعاتی و چالش هایی که سبب شده این ساماندهی ها به سرانجام نرسد، گفت: مهمترین چالشی که در ساماندهی این صنف وجود دارد افکار عمومی است. شهروندان نباید گمان کنند این صنف قشر کم بضاعتی است. زیرا درآمدی حداقلی از ۵ میلیون و حداکثر تا ۵۰ میلیون ماهیانه از این دکه ها به دست می آورند.

وی ادامه داد: دکه ها بر اساس موقعیت مکانی درآمدهای متفاوتی کسب می کنند اما شهروندان این ذهنیت را دارند که درآمد این صنف بسیار پایین است و در برابر طرح های ساماندهی موضع گیری می کنند در حالی که در واقعیت این گونه نیست و ساماندهی این صنف برخورد با اقشار کم درآمد نیست و این واحدها تنها در اختیار اقشار خاصی است که باید ساماندهی شود.

افشار در خصوص اینکه آیا پس از ساماندهی دکه های مطبوعاتی، این صنف می تواند از محل فروش مطبوعات همین درآمد را کسب کند، گفت: اگر از این زاویه به دکه های مطبوعاتی نگاه شود شاید دیگر ضرورتی به وجود این المان ها در شهر نباشد زیرا مردم اخبار را در یک بازه ۱۲ ساعته زودتر از نشر آن اخبار در مطبوعات از طریق مولتی مدیا و شبکه های اجتماعی به دست می آورند که هم جذابیت بیشتری دارد و هم هزینه های آن کمتر است بنابراین از این زاویه نباید به این المان های شهری نگاه کرد زیرا در آینده ضرورت و فلسفه این المان های شهری زیر سوال می رود اما اگر قرار باشد ما از این پتانسیل شهری استفاده کنیم نباید آن را در انحصار یک قشر خاص بگذاریم.

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران با اشاره به جزییات قرارداد دکه های مطبوعاتی گفت: قرارداد این دکه ها در سال ۷۴ منعقد شده و صراحتا در آن آمده قراردادها یک ساله است و نقل و انتقال در آن غیرقانونی است بنابراین هر گونه واگذاری و نقل و انتقال از سال ۷۴ تا به امروز غیرقانونی است.

وی تاکید کرد: در ساماندهی دکه های مطبوعاتی شرایط اقتصادی معیشت هزار و ۲۰۰ خانواده ای که از طریق این دکه های عرضه مطبوعات تامین معاش می کردند نیز در نظر گرفته می شود و تلاش می کنیم با تدابیر پیش بینی شده این المان ها را در سطح شهر ساماندهی کنیم.

بیشتر بخوانید