کد خبر 281100

در صحن شورای شهر تهران مطرح شد:

تصویب کلیات تدوین سند ایمنی سرویس مدارس طی دوماه/ تاکید بر تداوم حضور بانوان در استادیوم آزادی

هفتاددومین جلسه شورای شهر تهران با دستور جلسه اصلی «الزام شهرداری به اراده لایحه ایمنی حمل و نقل دانش‌‌آموزان»برگزار شد.

اقتصاد آنلاین - فائزه مومنی ؛ محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای هفتادو دومین جلسه شورا با اشاره به بازی شب گذشته تیم فوتبال ایران _پرتغال در جام جهانی روسیه گفت: تیجه قابل تقدیر تیم ملی فوتبال در جام جهانی که از بهترین دستاوردهای تیم های آسیایی و اقیانوسیه لقب گرفت را تبریک می گوییم.

وی ادامه داد: از مسئولان سازمان تربیت بدنی و مسئولین ورزشگاه آزادی نیز تشکر می کنیم که امکان حضور حدود 40 هزار نفر از خانواده ها را در ورزشگاه فراهم کردند.

رییس شورای اسلامی شهر در سخنان خود نکته قابل تقدیر از این حضور را جمع آوری زباله ها توسط خانواده بعد از پایان بازی دانست  و گفت: چنین رفتار های اجتماعی جای تشکر دارد.

وی در ادامه خواستار شد تا شهرداری تهران زمینه استقبال از ورزشکاران به همراهی مردم و مسئولان کشور  را فراهم کند.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در آستانه شش وهفتم تیرماه سالروز دو اقدام تروریستی در سال 1360 قرار داریم اظهار داشت: ترور آیت الله خامنه ای در مسجد ابوذر تهران که به جراحت شدید ایشان انجامید و فاجعه هفتم تیر و انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی که به شهادت شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی و دههاتن از چهره های شاخص انقلاب انجامید.

وی با بیان اینکه امروز هم کشور با تهدیدات جدی مواجه است ادامه داد: اگرچه ما در شرایط فعلی مورد حمله یک کشور خارجی مانند دوران جنگ تحمیلی قرار نداریم اما قابل انکار نیست که برخی دولتهای منطقه ، دشمنی کمتری از صدام با ایران ندارند وهمه توان و امکانات وعزم خود را برای ضربه وآسیب زدن به ایران ، در کنار دولت اسراییل و رییس جمهور تندرو آمریکا بکار می برند.

رییس شورای شهر تهران گفت: در این شرایط طبیعی است که فشارها و بحرانهایی در حوزه اقتصاد و دیپلماسی و امنیت رخ می دهد که وظیفه مسئولان نظام، مدیریت بحران وحل مشکلات ومعضلات مردم است. اقدامی که شاید بخوبی در روزهای اخیر و نواسانات بازار ارز و طلا، صورت نمی گیرد و موجب نارضایتی شهروندان گردیده است.

به گفته هاشمی انتظار مردم در این شرایط از مسئولان نظام در سه قوه  وسایر دستگاهها ونهادها، حفظ وحدت و همکاری برای حل مسایل ومشکلات مردم است وی ادامه داد: از یاد نبریم مسئولان کشور در تابستان 1360 و در حالیکه دو تن از سه رییس قوه بهمراه دهها تن از نمایندگان مجلس، وزرا و مسئولان کشور ترور شده وبه شهادت رسیده بودند، وضعیت اقتصاد کشور نابسامان بود و ارتش بعثی عراق هزاران کیلومتر مربع از خاک کشور از جمله خرمشهر را اشغال کرده بود، با این همه با وحدت و اراده مسئولان بخصوص آیت الله هاشمی رفسنجانی که جای خالی ایشان امروز بیش از هرزمان دیگری احساس می شود، ایران از بحران عبور کرد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در کنار مشکلات اقتصادی ما باید، قدردان امنیت کشور و شرایط مناسب خود در حوزه دیپلماسی باشیم خاطر نشان ساخت: 6 سال قبل کشور در همین شرایط نابسامانی بازار قرار داشت اما با یک تحریم سراسری بین المللی و با پشتوانه 4 قطعنامه سازمان ملل مواجه بود اما اکنون این امریکاست که خود را روبروی توافق معتبر بین المللی نظیر برجام قرار داده وسایر قدرتهای بین المللی در کنار ایران از اعتبار برجام سخن می گویند.

هاشمی با اعتقاد بر اینکه اگر مابتوانیم، برجام را بعنوان سند حقانیت ومظلومیت نظام جمهوری اسلامی دربرابر زیاده خواهی ها وزورگویی های آمریکا حفظ کنیم افزود: در ادامه خواهیم توانست راههایی برای حفظ تعامل کشور با جهان بویژه فروش نفت با وجود تحریمهای آمریکا پیدا کنیم و در عمل قدرتمندتر خواهیم شد.

وی در پایان یادآور شد: اکنون انتظار مردم از ما مسئولان آن است که در کوتاه مدت ، با رسیدگی به نابسامانی ها بتوانیم ثبات وآرامش را به بازار واذهان عمومی بازگردانیم.

درخواست تداوم حضور خانواده ها در استادیوم آزادی

حجت نظری  دیگر عضو شورا نیز در جلسه علنی روز یکشنبه با اشاره به پخش مسابقات جام جهانی در ورزشگاه آزادی گفت: این اتفاق بسیار خوب بود و مردم کاملاً فرهیخته در استادیوم مسابقات را تماشا کردند. خانواده ها پس از اتمام مسابقه، استادیوم را از زباله پاک کردند.

وی با اشاره به اینکه حضور خانواده ها در استادیوم آزادی به بهترین شکل اتفاق افتاد، تصریح کرد: امیدواریم دولت و استانداری درهای ورزشگاه را همچنان به روی خانواده ها باز نگه دارد زیرا رفتار آنها نشان داد این حرف نادرست بوده و فوتبال یک ورزش اجتماعی است و نه یک ورزش مردان بالغ و از کودکی همه مردم به آن علاقه مند هستند.

نظری با اشاره به پیش بینی شهرداری تهران برای پخش مسابقات جهانی در بیست و دو بوستان پایتخت گفت: امکان آن فراهم نشد، امیدواریم در دوره های بعد این آرزو محقق شود.

وی اظهار امیدواری کرد دولت پای کار بماند و در مقابل فشارها کوتاه نیاید تا باز هم شاهد حضور خانواده ها در استایوم آزادی باشیم.

نظری اظهار آمادگی کرد در کنار شهرداری استقبال ویژه ای از ملی پوشان به عمل آید.

تصویب کلیات تدوین سند ایمنی سرویس مدارس طی دو ماه

در ادامه جلسه طرح «الزام شهرداری به تدوین سند ایمنی مدارس» مورد بررسی قرار گرفت.

مخالفان این طرح معتقد بودند قوانین زیادی در رابطه ایمنی مدارس وجود دارد و باید اجرای آن را پیگیری کرد و نیاز به قانون جدید در این رابطه وجود ندارد.

طراحان این طرح نیز در دفاع از آن گفتند با توجه به وضعیت ناایمن سرویس مدارس و آسیب های اجتماعی که در سرویس مدارس رخ می دهد و اینکه از ۴۵۰۰ مدرسه ای که از سرویس مدرسه استفاده می کنند تنها ۱۴۸۰ مدرسه آن هم به صورت پیمانکاری سرویس هایشان زیر نظر سازمان تاکسیرانی است، حتی اگر قوانینی نیز در گذشته وجود داشته باشد باید در هم ادغام و لایحه جدیدی طی دو ماه به شورا ارائه شود که اعضا با ۱۷ رای به کلیات آن رای دادند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر