کد خبر 276242

در واکنش به اختلاف در فرآیند انتخاب مهندس ناظر؛

وزرای کشور و راه و شهرسازی به شورای شهر تهران فراخوانده می‌شوند

یک عضو شورای شهر تهران، در واکنش به توقف ساخت و ساز ناشی از اختلاف میان وزارت راه و شهرسازی و نظام مهندسی گفت: با تغییر رییس نظام مهندسی امیدواریم این سوء تفاهم کارشناسی هرچه زودتر رفع شود زیرا هزینه این اختلاف را شهرداری می‌پردازد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ زهرا نژادبهرام به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: در زمان سرپرستی آقای مکارم یک‌بار با حضور نماینده نظام مهندسی و آقای افشانی به عنوان نماینده وزارت کشور و نماینده‌ای از وزارت راه و شهرسازی جلسه‌ای دراین باره برگزار شد اما به هیچ نتیجه‌ای نرسیدند و اختلافات ادامه پیدا کرد.

نژاد بهرام تاکید کرد: با توجه به اینکه به تازگی شهردار تهران را انتخاب کردیم کمی به وزات‌خانه‌ها برای حل این موضوع زمان دادیم اما با توجه به حضور آقای افشانی به عنوان شهردار تهران صراحتا از طرفین می‌خواهیم که مشکلاتشان را حل کنند در غیر این‌صورت از دو وزیر می‌خواهیم که برای حل اختلافات به شورای شهر بیایند.

او با اشاره به اینکه وزارت کشور به نحوه مکانیسم اجرای این قانون معترض است، گفت: ما به عنوان شورای شهر تهران می‌خواهیم که هرچه زودتر تکلیف مکانیسم روند اجرای این قانون که محل اختلاف میان وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور است مشخص شود. زمانی که مهندس ناظر انتخاب نشود پروانه ساخت صادر نشده و شهروندان و شهرداری متضرر خواهند شد.

نژاد بهرام همچنین درباره جهت‌گیری شورا نسبت به این موضوع نیز اظهار کرد: ما به عنوان نمایندگان شهروندان معتقدیم در هر زمینه‌ای، روند اصلاح امور باید به سمتی برود که مردم بیشتر حضور داشته باشند، حق و حقوق‌ آن‌ها دیده و نقششان تاثیرگذارتر شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  وزیر ناکارآمد و بی مسیولیت و بی تعهد باید پاسخگو باشد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  وزیر ناکارآمد و بی مسیولیت و بی تعهد باید پاسخگو باشد

 • ناشناس
  ۱ ۰

  وزیر راه و شهرسازی باید استیضاح شود