{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 274935

رییس کمیته محیط زیست تاکید کرد: شورای شهر تهران باید ظرفیت انجام گفت‌وگو در بحث‌های اجتماعی را فراهم سازد.

اقتصاد آنلاین - فائزه مومنی ؛ سید آرش حسینی میلانی در شصت و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در بررسی گزارش نتایج اجرای طرح ترافیک جدید در شهر تهران گفت: طرح جدید ترافیک گام اول در حل یک کلاف پیچیده بوده است و حتما شورای شهر پیگیر خواهد بود تمامی تعهدات دیگر در کاهش آلودگی هوا از جمله افزایش حمل و نقل عمومی محقق شود.

وی با بیان اینکه سنجش آلودگی هوا نیازمند ایستگاه‌های متناسب و متعدد سنجش آلودگی است، اظهار داشت: در منطقه ۱۲، قبلا ایستگاه سنجش آلودگی هوا وجود داشته که بیش از ۱۰ سال است که تعطیل شده است. ایجاد ایستگاه‌های ثابت هزینه‌بر است اما می‌توان ایستگاه‌های موقت سنجش آلودگی را ایجاد کرد تا در گزارش بعدی شاهد گزارشی درباره میزان آلودگی هوا در این منطقه باشیم.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به مساله آلودگی صوتی تصریح کرد: معضل آلودگی صوتی، مساله‌ای است که در محدوده طرح ترافیک بر آسایش مردم اثرات منفی قابل توجه‌ای دارد. با اجرای طرح ترافیک در بعضی از ساعات کاهش آلودگی صوتی به صورت تجربی قابل مشاهده است اما لازم است مورد سنجش قرار گرفته و در گزارش بعدی‌، اثرات طرح ترافیک بر این پدیده به شورا ارائه شود.

حسینی میلانی درخصوص پیامدهای اجتماعی طرح جدید ترافیک هم خاطرنشان کرد: شورای شهر تهران باید ظرفیت انجام گفت‌وگو در بحث‌های اجتماعی را فراهم سازد. در این راستا، شورای شهر تهران می‌تواند سنجشی به صورت مستقل داشته باشد تا در چارچوب آن، از گروه‌های مختلف ذینفع طرح سوال شود و ارزیابی دقیق‌تری داشته باشیم. من از ریاست محترم شورا درخواست می‌کنم در رابطه با پیامدهای اجتماعی طرح ترافیک، پژوهش مستقلی به سفارش شورا انجام شود.

وی ادامه داد: برای کسانی که محل سکونت‌شان در محدوده طرح ترافیک است مشکلاتی در بحث ثبت و احراز سکونت در سایت طرح وجود دارد که باید توجه ویژه‌ای در این باره شده و موارد استثنا رسیدگی و به شورا گزارش شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری