{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 269990

ترافیک محدوده نمایشگاه کتاب امسال در محل مصلی تهران با استقبال شهروندان از حمل ونقل عمومی روان گزارش شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، «محسن پورسیدآقایی» در جمع مدیران معاونت حمل ونقل وترافیک با اعلام این مطلب به گزارش های دریافتی و ارزیابی های صورت گرفته در خصوص تغییرات تردد خودروها در سطح شهر اشاره کرد و گفت: ترافیک محدوده مرکزی تهران در سه روز اخیر کاهش ملموسی داشته است.

وی ابراز امیدواری کرد که این روند تثبیت شود. اولین گزارشها از تغییرات ترافیک پس از اجرای طرح ترافیک جدید نشان می دهد که در سه روز ابتدایی اجرای این طرح، ترافیک در محدوده طرح ترافیک حداقل ۱۰ درصد و در محدوده زوج و فرد ۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

معاون حمل ونقل وترافیک تصریح کرد: آمارهای گرفته شده از سیستم کنترل مرکزی چراغ‌های راهنمایی هوشمند نیز نشان می‌دهد که طول صف پشت چراغ ۳ تا ۵ درصد کاهش پیدا کرده و باعث عبوردهی بهتر و روان‌تر به خودروها شده است.

پورسیدآقایی با اشاره به کاهش سرفاصله تردد اتوبوس ها در سطح شهر و داخل محدوده طرح ترافیک خاطرنشان کرد: زمان رسیدن اتوبوس ها به ایستگاه ها به طور متوسط سه دقیقه کاهش یافته است و براساس گزارش مرکز کنترل ترافیک تهران زمان رسیدن اتوبوس ها در مسیرهای منتهی به محدوده طرح ترافیک نیز 8 درصد کاهش را نشان می دهد.

وی به مدیران حوزه حمل و نقل تاکید کرد: پس از این باید مراقب کنترل گرایش به استفاده از موتورسیکلت باشیم تا دستاوردهای در پیش رو برای کاهش تدریجی آلودگی هوا، از دست نرود.

تجربه موفق برای مهار ترافیک اطراف نمایشگاه کتاب

معاون شهردار تهران در حوزه حمل ونقل وترافیک، از مهار ترافیک در معابر اطراف نمایشگاه خبر داد و بر ادامه سیاست راهبردی حوزه حمل و نقل شهرداری در زمینه توسعه حمل و نقل عمومی و تشویق به استفاده کمتر از خودروی شخصی، تاکید کرد.

پورسیدآقایی گفت: تجربه برگزاری نمایشگاه کتاب امسال از بعد ترافیکی نشان می دهد که سیاست انتقال نمایشگاهها به خارج از شهر، سیاست غلطی بوده است و در صورتی که ترافیک به درستی مدیریت شود و به جای تشویق به استفاده از خودروی شخصی بر افزایش ظرفیت حمل و نقل عمومی تاکید شود، می توان ترافیک نمایشگاه را حتی در مرکز شهر مدیریت کرد تا هم نمایشگاه به خوبی برگزار شود و هم مردم اذیت نشوند.

وی افزود: سیاست قطعی حوزه حمل و نقل و ترافیک این است که در محدوده مرکزی شهر اجازه ساخت پارکینگ عمومی ندهیم و به جای آن ظرفیت و سطح سرویس حمل و نقل عمومی را تا حد امکان افزایش دهیم.

پورسیدآقایی از مدیران حوزه و مسئولان پلیس راهور خواست در روز پنجشنبه هفته جاری، که برای اولین بار در روز پنجشنبه طرح ترافیک برقرار نیست و همزمان نمایشگاه کتاب به روزهای پایانی می رسد، تدابیر ویژهای را برای مدیریت ترافیک در این روز اجرا کنند تا شهروندان محترم به سهولت تردد کنند و در ترافیک نباشند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری