{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 248747

سال آینده آغاز اجرای طرح جدید؛

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از تصویب طرح ترافیک جدید خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، محسن پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل و ترفیک شهرداری تهران در حاشیه چهل و دومین جلسه شورای شهر که به تصویب جزئیات طرح تعیین نرخ عوارض تردد در محدود مرکزی شهر تهران اختصاص داشت به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

او ضمن تشکر از همه خبرنگاران و مردم گفت: این طرح با کمترین تغییر تصویب شد و از سال آینده آثار ضدآلودگی آن مشاهده خواهد شد.

او ادامه داد: مجموعا اگر فردی در خلوتی وارد طرح شود و در خلوتی خارج شود و معاینه فنی برتر داشته باشد 13 هزار و 400 تومان پرداخت خواهد کرد و کسی که در ساعت اوج وارد شده و در ساعت اوج خارج شود و معاینه فنی عادی داشته باشد سقف پرداخت 36 هزار تومان خواهد بود. اگر مردم مدیریت کنند عوارض ورود به طرح را می‌توانند کنترل کنند البته بر اساس اپیشنهاد اعضای شورای شهر نرخ این ساعت‌ها بسته به ایام مختلف سال مثال ماه رمضان فرق کند و اوج صبح و اوج بعد از ظهر ضریب‌های متفاوتی داشته باشد. همچنین اگر فردی چندین بار از طرح وارد یا خارج شود فقط یک بار عوارض پرداخت خواهد کرد.

او با تاکید بر اینکه هدف ما کاهش آلودگی هوا و کاهش ترافیک است افزود: به لحاظ آلایندگی و به لحاظ ترافیک این طرح به شهر تهران کمک خواهد کرد تعداد خودروها کاهش خواهد یافت و عدالت برای همه ا فراد مساوی خواهد بود.

او در خصوص سهمیه جانبازان افزود: جانبازان کلا 50 درصد تخفیف خواهند اما جانبازان بالای 70 درصد و جانبازان بالای 25 درصد به اعصاب و روان نباید برای ورود به محدوده طرح عوارض پرداخت کنند.

او در خصوص نحوه پرداخت جدید ترافیک گفت: پیش بینی می‌کنیم که درآمد شهرداری یا 5 درصد افزایش و یا 5 درصد کاهش خواهد یافت البته چون بخش عمده‌ای از سهمیه‌بگیران حذف شده‌اند این کاهش جبران می‌شود. امسال درآمد 400 میلیارد تومان بوده و سال آینده همین رقم پیش بینی می‌شود.

معاون شهردار در انتها با تاکید بر اینکه نزدیک به 30 جلسه با حضور کارشنان و نمایندگان در این خصوص برگزار شده است تصریح کرد: قرار شد آیین نامه‌ای برای تشخیص خبرنگاران و اینکه این تخفیف 50 درصدی به چه کسانی تعلق خواهد گرفت تهیه شود و در اختیار کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر قرار گیرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری