کد خبر 235605

محسن هاشمی: بیمه، ضلع سوم تضمین کیفیت ساختمان است

رییس شورای شهر تهران از صنعت بیمه به عنوان ضلع سوم تضمین کیفیت ساخت و سازها نام برد و خواهان مشارکت این صنعت و کاهش ریسک مدیریت شهری شد.

«محسن هاشمی» روز دوشنبه در بیست و چهارمین همایش ملی بیمه و توسعه با موضوع «مدیریت ریسک و بیمه» در برج میلاد اظهار کرد: بیمه گذاران به دنبال قراردادهای شفاف هستند و زمانی رضایت دارند که در زمان بروز حادثه، کاملاً احساس خشنودی کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی ادامه داد: در شرایط فعلی که تعداد شهرهای کشور رو به روز افزایش است و 70 درصد جمعیت کشور در شهرها زندگی می کنند، انتظار می رود که بتوانند در زمان بروز بحران، خدمات مناسبی به مردم بدهند.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز صنعت بیمه، بیمه نامه های متنوعی در رشته های مختلف ارایه می کند، افزود: نقش بیمه در توسعه شهرها و توسعه شهری حلقه مفقوده در این صنعت است و باید این کاستی بزودی جبران شود.

وی اضافه کرد: اگر نتوانیم نقش بیمه را در کیفیت ساختمان ها تعریف کنیم، بخشی از نظارت بر ساخت و سازها را فراموش کرده ایم.

هاشمی با بیان اینکه در جوامع پیشرفته، صنعت بیمه ضلع سوم نظارت بر ساخت و سازها محسوب می شود، گفت: با این کار کیفیت ساختمان ها تضمین می شود.

رئیس مجمع مشورتی مراکز استان ها اظهار کرد: هنوز صنعت بیمه نتوانسته در بعد توسعه شهری حضور جدی داشته باشد اما قول می دهیم که بستر چنین فعالیت هایی را در شهرها فراهم کنیم.

وی افزود: برای نمونه، بیمه جامع مسؤولیت شهری و بیمه نامه عیوب ساختمان ها می تواند برای توسعه شهری مناسب باشد.

هاشمی گفت: البته این نوع بیمه نامه ها فراگیر نشده و نه تنها مردم، بلکه شهرداری ها و سازندگان نیز اطلاع کافی از آن ندارند؛ در حالی که می تواند ریسک توسعه شهری را کاهش دهد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: در مدیریت شهری تجهیزات گرانقیمتی در اختیار داریم که اگر بخواهیم همه را بیمه کنیم، هزینه بالایی به مدیران شهری تحمیل می کند؛ بنابراین باید با روش های دیگری این پوشش بیمه ای را با قیمت های مناسب تهیه کرد.

بیست و چهارمین همایش ملی بیمه و توسعه با موضوع «مدیریت ریسک و بیمه؛ الزامات، چالش ها و راهکارها» روز دوشنبه در سالن همایش های برج میلاد درحال برگزاری است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر