وزیر علوم: تاسیس دفتر نیرو‌های مسلح در دانشگاه ها مورد تازه ای نیست

وزیر علوم درباره ایجاد دفتر تعامل نیرو‌های مسلح در دانشگاه‌ها گفت: این مورد تازه‌ای نیست و قبلا هم وجود داشته است به این صورت که یک کارشناس اداری که استخدام ستاد کل نیرو‌های مسلح باشد، در دانشگاه حضور می‌یابد.

وزیر علوم: تاسیس دفتر نیرو‌های مسلح در دانشگاه ها مورد تازه ای نیست

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در حاشیه این جلسه محمدعلی زلفی گل وزیر علوم در جمع خبرنگاران از اجرای استاد محوری در انتخاب استعداد‌های درخشان خبر داد و گفت: اگر اساتید دانشگاه طرح‌هایی داشته باشند که در راستای نیاز‌های جامعه باشد و این نیاز‌ها در سامانه نظام ایده‌ها و نیاز‌ها (نان) ثبت شده باشد، معادل ظرفیت دانشگاه خود برای دکتری و کارشناسی ارشد می‌توانند دانشجوی استعداد‌های درخشان را به‌صورت مستقیم به عنوان دانشجوی خود جذب کنند.

وی افزود: استعداد‌های درخشان در آزمون سراسری از همان قوانین قبلی می‌توانند استفاده کنند یعنی سرباز نخبه‌ها که بنیاد ملی نخبگان برای گذراندن پایان نامه معرفی می‌کند می‌توانند از قوانین استفاده کنند و بنیاد نخبگان هم حمایت می‌کند.

وزیر علوم گفت: مصوبات امروز جلسه شورای استعداد‌های درخشان در راستای فرمایش مقام معظم رهبری است که فرمودند تصمیم‌ها و معیار‌های علمی صرفا مقاله محوری نباشد، به استادان دانشگاه با توجه به مرتبه علمی اجازه دادیم که دانشجوی استعداد درخشان را خود استاد بپذیرد، فقط به این شرط که طرح استاد در راستای حل نیاز‌های جامعه باشد.

زلفی گل درباره ایجاد دفتر تعامل نیرو‌های مسلح در دانشگاه‌ها گفت: این مورد تازه‌ای نیست و قبلا هم وجود داشته است. قرار است یک کارشناس اداری که استخدام ستاد کل نیرو‌های مسلح باشد، در دانشگاه حضور یابد و تقاضای سرباز نخبگان، امریه‌های پسادکتری و کسری خدمت سربازی همچنین قرارداد‌های استادان با صنایع دفاعی را پیگیری وتسهیل می‌کند که وقت و انرژی دانشجویان هدر نرود.

وزیر علوم گفت: با توجه به تسهیلات جدیدی که ستاد کل نیرو‌های مسلح به جامعه دانشگاهیان فرهیخته اختصاص خواهد داد امریه فناوری، امری پسا دکترای، کسر خدمت مربوط به رساله‌های دکتری و کارشناسی‌ارشد، قرارداد‌های پژوهشی با صنعت دفاعی و پیگیری معافیت دانشجویان برای سربازی تسهیل می‌شود.

منبع: فارس
ارسال نظر