تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۲
مصباحی مقدم؛

اقدامات دولت رییسی مثبت است اما مردم نتایجش را حس نمی کنند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: من گزارشی را از تحولات زمان روی کار آمدن آقای رییسی تا کنون می‌دهم و مخاطب قضاوت کند که آیا اقدامات مثبت بوده یا نشان‌دهنده ناکارآمدی دولت بوده است. وقتی آقای رئیسی روی کار آمد برای تامین حقوق کارکنان دولت از بانک مرکزی استقراض نشد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از چندثانیه، غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: من گزارشی را از تحولات زمان روی کار آمدن آقای رییسی تا کنون می‌دهم و مخاطب قضاوت کند که آیا اقدامات مثبت بوده یا نشان‌دهنده ناکارآمدی دولت بوده است. وقتی آقای رییسی روی کار آمد برای تامین حقوق کارکنان دولت از بانک مرکزی استقراض نشد. 

 وی افزود: حال آن که ۵ ماه اول سال که دوران دولت قبل بوده هر ماه برای پرداخت حقوق کارکنان دولت از بانک مرکزی استقراض شده که مجموعه رقم استقراض شده ۴۵ هزار میلیارد تومان بوده است. 

مصباحی مقدم گفت:  نکته دوم این است از زمانی که رییسی روی کار آمده هر ماه ۱۰ تا ۱۲ هزار میلیارد تومان سررسید اوراق مالی است که دولت قبل از مردم نقدینگی را جمع کرده و سررسید آن رسیده است. این دولت این رقم را پرداخت کرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: این مواردی نیست که جلوی چشم مردم باشد و نتایجش را حس کنند اما کسری بودجه منشا اصلی تورم است، این دولت طی ۷ ماهه تصدی خود توانسته ۴۵۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه ۱۴۰۰ را برطرف کند.

منبع: چندثانیه
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    خیلی خوب اقدامات مثبت رو شما بگو ببینیم چی بوده؟گوشت 130 تومنی شده 210 تومن.شانه تخم مرغ 28 تومنی شده 45 تومن و ...از چی باید تعریف کرد؟!

  • ناشناس
    ۰ ۰

    باشه تو خوب. تو راستگو. مردم هم نفهمن. هم حساشونو از دست دادن.

دیگر رسانه‌ها