تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۲
در جلسه امروز هیأت دولت؛

رییسی: پشت پرده گرانی ها شناسایی شود

رییس‌جمهور با ابراز نارضایتی از افزایش قیمت کالاهای اساسی در روزهای اخیر، به دستگاه‌های نظارتی دستور داد تا پشت پرده این گرانی‌ها را بررسی و دلایل آن را شناسایی کنند و به وزیران اقتصادی دولت نیز تأکید کرد اقدامات لازم برای تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها را در دستور کار قرار دهند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، آیت‌الله «سیدابراهیم رییسی» روز چهارشنبه در نشست هیأت دولت، بر ضرورت تقویت نظارت‌ها به‌منظور جلوگیری از نوسان قیمت کالاها در بازار تأکید کرد و گفت: نباید اجازه داد برخی افراد با گرانفروشی و سوداگری به مردم اجحاف و آنها را ناامید کنند.

رییس‌جمهور گرانی بی‌قاعده را غیرقابل توجیه دانست و تصریح کرد: تغییر هرگونه قیمت کالا، نیازمند بررسی همه جوانب و اطلاع‌رسانی مناسب به مردم است و اینکه یک شرکت یا کارخانه بخش خصوصی بخواهد به‌صورت ناگهانی قیمت کالای خود را افزایش دهد، غیرقابل پذیرش است.

آیت‌الله رییسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری در دیدار کارگزاران نظام، دولت را ملزم به اجرای فرامین ایشان دانست و تأکید کرد: همه مسیولان اجرایی باید تلاش کنند با اقدامات به‌موقع و کارآمد، مردم را امیدوار کنند.

وی این نکته را هم متذکر شد که هر کاری که باعث ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه شود، نباید صورت گیرد و این مسأله باید بیش از همه مورد توجه همکاران دولت باشد.

رییس‌جمهور به ضرورت جلوگیری از واردات کالاهای دارای مشابه داخلی به کشور هم گریزی زد و گفت: واردات بی‌رویه به‌طور قطع به تولید آسیب می‌زند و اقتصاد ملی را تضعیف می‌کند.

آیت‌الله رییسی در ادامه به گلایه بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان از واردات کالاهایی که امکان تولید آنها در کشور وجود دارد اشاره کرد و به دستگاه‌های دولتی اکیداً دستور داد که تحت هیچ شرایطی کالایی که مشابه داخلی دارد را وارد نکنند. 

رییس‌جمهور، حتی یک ساعت تعلل در اجرای این دستور را غیرقابل پذیرش خواند و از دستگاه‌های اجرایی خواست روند جلوگیری از واردات کالاهای غیرضروری و دارای مشابه داخلی را پیگیری کنند.

آیت‌الله رییسی در پایان با اشاره به ضرورت توجه ویژه به موضوع اشتغال‌زایی و رفع بیکاری گفت: امضای تفاهم‌نامه بین دستگاه‌ها، برای ایجاد اشتغال کافی نیست؛ بلکه این کار آغاز حرکت اجرایی برای اشتغال‌زایی است که باید با اقدامات مؤثر تکمیل شود.

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    43 ساله شناسایی شده.متهم اصلی ج ا است.

  • ناشناس
    ۰ ۰

    فروش بیشتر نفت 110 دلاری یه دلیلش!

دیگر رسانه‌ها