کد خبر 573807

حضور رییس جمهور در جمع عشایر و روستاییان اردبیل

سیدابراهیم رییسی در جریان سفر به استان اردبیل و بازدید از دشت مغان، با عشایری که در مسیر بودند، دیدار کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، آیت الله «سیدابراهیم رییسی» که از صبح امروز (جمعه) به اردبیل سفر کرده است، با جمعی از عشایر دشت مغان دیدار کرد.

رییس جمهوری پس از شنیدن مشکلات و دغدغه‌های مردم، اظهار کرد: دشت مغان دارای نعمت‌هایی از جمله آب‌ و  زمین حاصلخیز  است و مردان و زنان این منطقه با اراده خودشان و با دستان پینه بسته در زمین‌های کشاورزی تولید می‌کنند.

آیت الله رییسی افزود: شما مشکلاتی دارید، یکی از مشکلات اراضی است که باید به افراد صاحب حق برسد که بخشی از کار انجام شده و بخشی دیگر نیز باید انجام شود. مشکل دیگر، آب است که من از پروژه آبرسانی بازدید داشتم. بخش‌های مختلف این پروژه با پیشرفت ۷۶ و ۹۰ درصد همراه بوده است.

وی گفت: در مجموع اگر همتی از سوی استاندار، وزارت نیرو و مسئولان منطقه انجام شود، آب بزودی وضعیت منطقه را متحول می‌کند که این کار هم شدنی است.

رییس جمهوری در پایان گفت: نامه‌های شخصی خود را تحویل بدهید تا بعد پیگیری، نتیجه به شما اعلام خواهد شد.

رییس‌جمهوری: تامین آب مهم‌ترین نیاز و مشکل کشاورزی استان اردبیل است

سیدابراهیم رییسی روز جمعه در جریان دیدار با اهالی روستای فتحعلی منطقه مغان افزود: برای تامین آب اراضی مرغوب کشاورزی منطقه مغان یک طرح بزرگ از چند سال پیش آغاز شده که یک فاز آن تا ۹۰ درصد احداث شده ، فاز دیگر با ۷۶ درصد و فاز سوم با درصد کمتر در حال اجرا و تکمیل است.

وی تاکید کرد که در مجموع وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو به همراه مسئولان دیگر باید همت کنند که مساله تامین آب در این منطقه حل شده و شرایط متفاوتی برای کشاورزی این منطقه و استان اردبیل رقم بخورد.

رییس جمهوری  اضافه کرد: طراحی و برنامه‌ریزی دقیقی برای استفاده از ظرفیت آب و زمین در منطقه مغان انجام شده و اگر طرح‌های در دست اجرا تکمیل نشود کل سرمایه‌گذاری آسیب می‌بیند.

آیت الله رییسی  کار و تلاش مردمان منطقه مغان و استان اردبیل در تولید محصولات کشاورزی را ستودنی خواند و گفت: این منطقه از نعمت آب و زمین حاصلخیز برخوردار است و نتیجه همه اینها در افزایش میزان تولید مشاهده می‌شود.

وی در ادامه این بازدید با تاکید بر واگذاری اراضی پایاب سد خداآفرین به عشایر منطقه مغان بیان کرد: این افراد صاحبان حق هستند که بخشی از حقوق زمین آنها در سطح سه هزار هکتار واگذار شده و مابقی نیز بر اساس برنامه تدوین شده واگذار خواهد شد.

ارسال نظر

  • جمعی از بازنشستگان بهداشت و در مان سال 99 از دانشگاه علم پزشکی ارومیه
    ۰ ۰

    از ریاست محترم جمهوری عاجزانه خواهشمندیم دستور فرمایند تا انشاالله هر چه زودتر پاداش ما بازنشستگان بهداشت ودرمان شاتل 99 از دانشگاه علوم پزشکی هر چه زودتر پرداخت شود ما الان یکسال و اندی منتظریم.......