کد خبر 534898

زاکانی: در حال جنگ فرهنگی هستیم

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مورد راهکار‌های اداره اقتصاد فرهنگ، گفت: باید باور کنیم که در حال جنگ فرهنگی هستیم. مسئولان فرهنگی بعضاً به این موضوع باور ندارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، علیرضا زاکانی در مورد افزایش قیمت کاغذ و کتاب گفت: دولت اگر مسئول باشد باید نسبت به نیاز‌های جامعه پاسخ‌های معتبر بدهد. همانطور که در زمینه اقتصاد پیشران‌های اقتصاد را تعریف می‌کند و تسهیلات ویژه اعطا می‌کند باید در زمینه فرهنگ نیز این امر را جدی بگیرد. حوزه فرهنگ، حوزه مصرف نیست بلکه حوزه سرمایه گذاری است.

وی افزود: قیمت کاغذ ۱۰ برابر افزایش یافته است. حدود ۶۰ درصد ناشران تغییر شغل داده‌اند تا روزمره خود را بگذرانند. این جرم و جنایتی نابخشودنی است. نباید نسبت به فرهنگ بی تفاوت باشیم. فرهنگ هوایی است که تنفس در آن امکان حیات را برای ما فراهم می‌کند.

زاکانی ادامه داد: اگر این هوا مسموم شد و به تحول در فرهنگ عمومی و اختصاصی توجه نکنیم، نسل‌های امروز و آینده به تباهی کشیده می‌شوند. تعهد می‌دهم که کمک کار فرهنگ و اهل فرهنگ باشم. در پیشرفت ایرانی و اسلامی، فرهنگ بن مایه تمام تغییرات و تحولات خواهد بود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در مورد راهکار‌های اداره اقتصاد فرهنگ، تصریح کرد: باید باور کنیم که در حال جنگ فرهنگی هستیم. مسئولان فرهنگی بعضاً به این موضوع باور ندارند. باید مسئولیت اداره درست این صحنه را پذیرفته و برای آن برنامه داشته باشیم که متأسفانه امروز برنامه‌ای برای این موضوع وجود ندارد.

وی تأکید کرد: باید انقلاب و جهادی بر مبنای فرهنگ اسلامی، تمدنی و قومی صورت گیرد تا شرایطی فراهم شود که صنایع فرهنگی برای سایر جوامع داشته باشیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ما امروز مصرف کننده فرهنگی هستیم در حالی که می‌توانیم تولید کننده بوده و فرهنگ غنی، اسلامی و انسانی خود را به جهان صادر کرده و اقتصاد فرهنگ را اداره کنیم. در این زمینه غفلت شده است. یکی از پیشران‌های جدی کشور که برایش باید رانت مولد اختصاص داد، صنعت گردشگری، صنایع دستی، هنر و ادبیات است.

زاکانی اظهار داشت: هدف دولت ما ایران قوی و پیشرفته است. چهار رویکرد تحولی در دولت پیگیری خواهد شد. دولت عالمان، عاملان و خادمان در حوزه اقتصاد توجه خود را در جهت تولید قرار خواهد داد تا با خلق قدرت و ثروت، آینده‌ای روشن برای ایران اسلامی رقم بزند و در توزیع ثروت، عدالت را در جامعه پیاده کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در حوزه فرهنگ و اجتماع با محور قرار دادن تعلیم و تربیت و منزلت اجتماعی و مقابله با فقر و تبعیض و فساد به میدان خواهیم آمد و تحولی بزرگ رقم خواهد خورد.

وی افزود: در حوزه سیاست و امنیت بر پایه مشارکت و انسجام ملی عمل خواهیم کرد. به دنبال مردم سالاری دینی هستیم تا مردم به عنوان سالار و آقا توسط مسئولان پذیرفته شوند.

زاکانی تصریح کرد: در دیپلماسی سیاست خارجی، دیپلماسی فعال و هوشمند و بهره مندی از تمام ظرفیت‌های جهانی به ویژه ایرانیان خارج از کشور امکانی را رقم خواهد زد که فرصت تحول در سه حوزه فرهنگ و اجتماع، سیاست و امنیت و اقتصاد را برای ما فراهم آورد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: فاجعه بزرگ پیری جمعیت شوم‌ترین خبر برای هر جامعه و خطر انقراض فرهنگ و تمدن و پیشرفت هر کشوری است.

وی افزود: بانوان جامعه سازان امروز و آینده سازان فردای ایران اسلامی هستند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: قانون راه است نه دستبند و پاگیر. باید قانون درست وضع کرد تا جامعه‌ای به سمت رشد و تعالی داشته باشیم. فساد دشمن خاموش و راهزن اعتماد و زندگی مردم است.

زاکانی گفت: گل‌های معطر ایران اسلامی مایه قوام بخشی فرهنگ ملی و محلی اقوام مختلف ایران هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر