کد خبر 533191

رییسی: تلاش می کنم وعده هایم عملیاتی و اجرا شود

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تلاش می کنم وعده هایم عملیاتی و اجرا شود.‌

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رییسی در برنامه بدون تعارف  شبکه دو سیما گفت: من یا وعده نمی دهم ولی اگر وعده دهم تلاش می کنم وعده هایم عملیاتی و اجرا شود.

وی گفت: من ویلا ندارم  و خارج از کشور حساب  و سهام ندارم.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه ریاست جمهوری بار سنگینی است و چقدر از این موضوع آگاه هستید؟ گفت: ورود من به این عرصه سه نکته اساسی را داشت و  نکته اول دعوت مردم بود و  اقشار مختلف برای حضور بنده  دعوت بسیار می کردند و عدم اجابت این دعوت برایم سخت بود.

وی افزود: نکته دوم دیدن وضع مردم بود و وضع مردم خوب نیست و  این وضع باید تغییر کند.

وی گفت:  نکته سوم این است که  باید ریشه فساد را در دستگاه اجرایی خشکاند و سازو کارهایی که در دستگاه اجرایی است و  بسترهای فسادزا را باید اصلاح کرد و در این صورت  بعد از آن دیگر پرونده ای بیرون نمی آید والا هر روز باید تولید یک پرونده را بر روی میز قاضی شاهدش باشیم.

رییسی گفت: برای همه مشکلاتی که در کشور شناسایی کردم  برنامه دارم و  با اندیشکده های مختلف مشورت کردم و با  شناختی که نسبت به موضوعات داشتم و برای همه مسایل و از جمله مسایل عمده برنامه هست.

وی درباره اینکه چقدر آماده اید ؟ گفت:  خواهشا هر کسی کاندیدا می شود یک دور قانون اساسی را بخواند ، رییس جمهور اختیار کافی دارد البته  موانع هست ولی باید کار را جلو برد. جوان ها و بیش از ۴۰ درصد تحصیل کرده های ما  بیکار هستند. سفره مردم کوچک هست. داد مردم در آمده چگونه باید صبر کرد.

وی افزود: من از کودکی ارتباطم با فقر ارتباط شنیدنی نیست بلکه چشیدنی است.در دوران مسولیتم رابطه ام  با مردم صمیمی بوده است.

وی درباره اینکه جای مردم بودید به وعده ها اعتماد می کردید گفت: اگر با کارنامه باشد بله. من تلاش دارم که وعده هایم اجرایی شود.

رییسی تاکید کرد: درصد بالایی از مشکلات هیچ ربطی به تحریم ندارد و  مرغ و تخم مرغ مساله ای نیست که مردم آن را  از چشم تحریم بدانند مردم خوب فکر می کنند و بعضی چیزها را می دانند.

وی درباره اینکه دوسه نفر از تیم اقتصادیتان را معرفی کنید گفت:  من در ذهنم افرادی هستند و  تیم اقتصادی باید با هم هماهنگ باشند.

رییسی درباره اینکه اگر رای نیاوردید چه می کنید گفت: ملاک رای مردم است وراگر رای مردم بسوی بنده نیاید حتما به آن وفادارم .

رییسی درباره اینکه شما سابقه اجرایی ندارید زیرا مطرح می شود از سیستم قضایی بودید گفت: من در سیستم قضایی فقط قاضی نبودم و مسولیت اداری داشتم  و در سازمان بازرسی و معاونت اول قوه قضاییه هم بودم.

وی ادامه داد: من فرزندانم در داخل کشور هستند و دو فرزند دارم و یکی دکترای جامعه شناسی دانشگاه تهران و یکی لیسانس فیزیک دانشگاه شریف دارد و الان فوق لیسانس قران و حدیث می خواند. رییس  جمهور باید شفافیت داشته باشد.  منزل من ۱۴۰ متر هست و  حساب حقوقی ام همان هست  که حقوق می گیرم.

وی درباره بدون تعارف ترین جمله گفت: اینکه من مسولیت مهمی برعهده دارم و کاری که به آن اشتغال دارم کاری است که جزو کارهای مهم است اما خواست و دعوت شما و مشکلات شما و دیدن تبعیض و فقر و فساد من را به عرصه کشاند که در دستگاه اجرایی بیایم تا دعوت شما را لبیک بگویم.

وی در پایان خطاب به جوانان گفت: شما جوان ها بدانید هم در رای دادن وهم در  دولت نقش  آفرین هستید. هم در مشارکت و هم در انتخابات حضور یابید و  هم آماده باشید برای اینکه کار مجاهدانه در حل مشکلات مردم را با هم انجام دهیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • حسین نوروزي
    ۰ ۰

    قول های که به مردم می دهدهند انجام بدهد