کد خبر 531922

ستاد انتخاباتی مهرعلیزاده؛

جریان اصلاحات برای برگزاری یک انتخابات پر شور به میدان می رود

ستاد انتخاباتی محسن مهرعلیزاده تاکید کرد: جریان اصلاحات علیرغم محدودیت‌ها و انسدادها، با همه ظرفیت‌ خود برای برگزاری یک انتخابات پرشور و سازنده وارد میدان خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، ستاد انتخاباتی محسن مهرعلیزاده نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، با انتشار بیانیه‌ای از حضور اصلاحات با همه ظرفیت خود، در عرصه رقابت خبر داد و اعلام کرد: شکی نیست که جریان اصلاحات، علیرغم همه محدودیت‌ها و انسدادها، با امید به خرد و عقلانیت بزرگان کشور و به پشتوانه ملت، بزرگوارانه با همه ظرفیت‌های خود برای برگزاری یک انتخابات پرشور و سازنده وارد میدان خواهد شد.

در این بیانیه با تاکید بر اینکه مهرعلیزاده تنها نامزد انتخاباتی اصلاح طلب تأیید صلاحیت شده است، عنوان شد: ستاد انتخاباتی محسن مهرعلیزاده با اعتقاد به قانون اساسی و اصول و مشی و منش اصلاح طلبی، معتقد است علیرغم همه محدودیت‌ها و گلایه‌ها می‌توان حماسه‌ای دیگر از جنس دوم خرداد آفرید و «دولت سوم خاتمی» را تشکیل داد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بنام خداوند بخشنده مهربان

مردم ایران

بار دیگر در آستانه انتخاباتی سرنوشت ساز قرار داریم. انتخابات حق و تجلی گاه اراده ملت است. هیچ‌کس اجازه ندارد این حق را از ملت سلب کند. قرار نیست منتظر باشیم کسی این حق را از سر لطف به ملت اعطا کنند. بدون هیچ تردیدی حق گرفتنی است. ملت باید از حق قانونی خود تمام و کمال دفاع کند و از آن بهره جسته و اراده خود را بر کرسی بنشاند.

شکی نیست که ملت، از نهادهای بر آمده از یک انقلاب مردمی، این انتظار را داشت که شرایط حضور آزاد نامزدهای انتخاباتی با نگاه‌های متکثر را فراهم نماید تا هر ایرانی با انگیزه و امید سرشار خود به تحقق اراده اکثریت و اصلاح و بهبود اوضاع امید داشته و هر تحول و تغییری را از مسیر صندوق‌های رأی انتخابات فراهم شده ببیند. ای کاش چنین می‌شد.

شکی نیست که جریان اصلاحات، علیرغم همه محدودیت‌ها و انسدادها، با امید به خرد و عقلانیت بزرگان کشور و به پشتوانه ملت، بزرگوارانه با همه ظرفیت‌های خود برای برگزاری یک انتخابات پرشور و سازنده وارد میدان خواهد شد.

عرصه سیاست، عرصه واقعیات و ممکنات است. واقعیت این است که اصلاح طلبان خیر و صلاح ملت و کشور را در انجام اصلاحات اساسی در ساختارها و نهادها و رویه‌ها، در مدار قانون می‌دانند و اعتقادی به تحول و دگرگونی مبتنی بر رویه‌های غیر قانونی ندارند.

اصلاح‌طلبان حاکمیت و حکومت را از آن ملت می‌دانند و آرزو دارند اراده ملت در همه امور جاری باشد و در رسیدن به این آرزو پشتیبانی جز اراده ایزد منان و مردم شریف ندارند و راهی جز ارتقای آگاهی مردم و روزنه‌ای جز انتخابات و مشارکت همه آحاد ملت در تعیین سرنوشت مام میهن نمی‌شناسند.

به خوبی می‌دانیم حریف پر زور است، همه امکانات و ابزارهای قدرت را در دست دارد، اراده ملت را در تضاد با قدرت و منافع خود می‌داند و حاضر است لذا کاهش مشارکت مردم و انجام ترکیب قوا به سرمایه‌های ملی به صورت متمرکز پرداخته و منافع ملی و صلاح ملت را فدای منافع خود کند، می‌خواهد انتخاباتی بی رونق و بی رمق برگزار کند تا نامزد مطلوب خود را به ملت تحمیل کند، آرزو دارد اصلاح طلبان و مردم در انتخابات شرکت نکنند و اگر شرکت می‌کنند فقط به نامزد انتخاباتی مطلوبش رأی بدهند.

این قصه پر غصه سال‌هاست که در کشور ما جاری است. در همه انتخابات گذشته همواره رقیب تلاش کرده است عدم مقبولیت خود در نزد مردم را با ایجاد محدودیت‌های قانونی برای منتخبین مطلوب ملت پر کند. اما هر بار که ملت در صحنه حاضر شده، پیروز میدان بوده است. ملت بارها در پای صندوق‌های رأی با قاطعیت و با رأی منفی خود به رقیب همه ترفندها و مهندسی‌های انحصار طلبان را به هم ریخته است.

در آستانه این انتخابات نیز اصلاح طلبان پرچمدار خواست و اراده ملت اند. زمان برای تصمیم گیری تنگ است. دو راه در پیش روست. تحریم گفته یا ناگفته انتخابات و پشت کردن به صندوق‌های رأی و تسلیم در برابر خواست و اراده انحصار طلبان و یا حضور و تکرار دوباره با حداقل‌های موجود و نمایش دوباره حضور پر شور و سرشار از شور و اراده ملت.

ستاد انتخاباتی دکتر محسن مهرعلیزاده، به عنوان تنها نامزد انتخاباتی اصلاح طلب تأیید صلاحیت شده، با اعتقاد به قانون اساسی و اصول و مشی و منش اصلاح طلبی، معتقد است علیرغم همه محدودیت‌ها و گلایه‌ها می‌توان حماسه‌ای دیگر از جنس دوم خرداد آفرید و دولت سوم خاتمی را تشکیل داد. آنچه اهمیت دارد خواست و اراده ملت و حیات و تأثیر تفکر و جریان اصلاح طلبی است و افراد جز نقشی برای نمایندگی این جریان و اراده مردم را ندارند.

بنابراین با نام خدا و اتکا به ملت و تحقق بی کم و کاست قانون اساسی و با اتکا به خرد و اراده ملت، از دلسوزان کشور، بزرگان و احزاب و تشکل‌های اصلاح طلب و اقشار مردم دعوت می‌کنیم تا دست در دست هم، در این برهه حساس، با حضوری دوباره با یاری و همیاری هم در مسیر اصلاح طلبی و تحقق اراده مردم و مقاومت در مقابل انحصار طلبی و تمامیت خواهی پایمردی کنیم و پرچم پر افتخار اصلاح طلبی و امید ملت را برافراشته نگه داریم و امید را دوباره به ایران عزیز باز گردانیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    مردم خیلی وقته از خاتمی عبور کردن.الان سال 76 نیست.کی می خواین اینو بفهمین؟!