کد خبر 530808

بیانیه جهانگیری پس از رد صلاحیتش توسط شورای نگهبان

اسحاق جهانگیری در بیانیه ای اعلام کرد که به خدا پناه می برم و عدم احراز صلاحیت بسیاری از شایستگان را تهدیدی جدی برای مشارکت همگانی و رقابت عادلانه گرایش ها و جریان های سیاسی بویژه اصلاح گرایان می دانم.

به گزارش اقتصادآنلاین، اسحاق جهانگیری پس از رد صلاحیتش توسط شورای نگهبان برای انتخابات 1400 بیانیه ای صادر کرد.

 متن بیانیه اسحاق جهانگیری به شرح زیر است:

به نام خدا
هموطنان عزیز

با اعلام اسامی نامزدهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، "عدم احراز صلاحیت " اینجانب نیز مشخص شد. به طور طبیعی مسئولیت این تصمیم و مبانی و معیارهای حقوقی و قانونی و نیز آثار سیاسی و اجتماعی مترتب بر آن متوجه شورا است، اما بار بزرگ مسئولیت در پیشگاه خداوند و تعهد در برابر شما هموطنان عزیز را از دوش من برداشت.

من به قصد گشایش در زندگی مردم، توسعه ایران و آغاز مرحله نوینی از اصلاحات وارد عرصه انتخابات شدم.
به رغم میل و مصلحت شخصی، با توکل به خداوند بزرگ از قبول مسئولیت شانه خالی نکردم و آبرو و تجربه ام را که متعلق به مردم است، تقدیم ملت کردم.

من به درخواست شخصیت های دلسوز اصلاح طلب، تشخیص " جبهه اصلاحات ایران" و اصرار بسیاری از جوانان و فعالان سیاسی و مدنی که دغدغه امروز و فردای ایران را دارند، با آگاهی از تنگناها و شرایط دشوار پیش رو برای دور کردن خطر مشارکت پایین و دفاع از صندوق رأی و حق مردم در پیشبرد دموکراسی و عدالت همه جانبه قدم در این راه نهادم. رأی و حقی که پایه جمهوریت نظام است و امام بزرگوار و رهبر معظم انقلاب همواره بر آن تاکید داشته اند.

به خدا پناه می برم و عدم احراز صلاحیت بسیاری از شایستگان را تهدیدی جدی برای مشارکت همگانی و رقابت عادلانه گرایش ها و جریان های سیاسی بویژه اصلاح گرایان میدانم و امیدوارم که جمهوریت نظام، مشارکت موثر مردم در تعیین سرنوشت خود، منافع ملی و آینده ایران فدای مصالح آنی سیاسی نشود.

اکنون تکلیف از من ساقط است و پایان فعالیتهای انتخاباتی خود را اعلام می کنم و از اقشار مختلف مردم و نخبگان و فعالان سیاسی و آشنا به مسایل کشور به ویژه از همفکران و جوانان و شخصیت های دلسوز و احزاب و تشکل های سیاسی و صنفی که در این روزها برای کاستن از رنج مردم و کمک به ترسیم آینده ای بهتر و امید بخش برای ایران در همه جای کشور مشتاقانه و دلسوزانه به میدان آمدند و به اینجانب اعتماد و ابراز لطف داشته اند، کمال تشکر و قدردانی را دارم و عموم شهروندان را به مشارکت در انتخابات دعوت می کنم.
اسحاق جهانگیری
چهارم خرداد ۱۴۰۰

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حامد
  ۲ ۰

  اقای جهانگیری برو با برادرت پولارو تقسیم کن بشمار.تو بدرد نمیخوری

 • حسین
  ۲ ۰

  چقدر بز دل و ترسو هستی ؟!!

 • ناشناس
  ۱ ۰

  جهانگیری تو چقدر پروی بخدا حق ناس این مردم دامتو گرفته ومیگیره

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام ..خدمت اقای جهانگیری عرض کنم ما ملت حاضریم سختی بکشیم بازهم زیر فشار بیشتر باشیم اما مشکلاتمون توسط شما انسان دروغگو مرتفع نشود خیلی شما پر رو هستین واقعا شرمتان باد شرمتان باد شرمتان باد شریفی ازکرمان

 • محمد
  ۰ ۰

  جهانگیری جان تو یکی خفشو