معجون مخصوص برای تسکین گلو درد

یکی از مواد طبیعی که برای درمان گلودرد می توان از آن استفاده کرد گیاه آلوئه ورا است.

معجون مخصوص برای تسکین گلو درد

بهترین نسخه درمان گیاهی و خانگی گلو درد با آلوئه وار + روش

به گزارش اقتصاد آنلاین، استفاده از آلوئه ورا برای تسکین گلو درد نکاتی دارد که باید پیش از استفاده به آن توجه کرد. در این مطلب مواد لازم و طرز تهیه معجون آلوئه ورا برای درمان گلو درد را آورده ایم.

مواد لازم برای تهیه معجون آلوئه ورا

عصاره هاماملیس یک چهارم پیمانه

گلیسیرین خوراکی ۱ قاشق چایخوری

سرکه سیب ۱ قاشق غذاخوری

ژل آلوئه ورا یک چهارم پیمانه

مرحله اول:

آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا را برای درمان های خانگی زیادی استفاده می کنند و اگر گیاه آن را در خانه دارید به راحتی می توانید آن را با برش دادن برگ های آلوئه ورا به دست آورید. در غیر این صورت ژل آلوئه ورا را می توانید از فروشگاه های مواد غذایی و داروخانه ها یا به صورت آنلاین تهیه کنید.

مرحله دوم:

مواد را با هم مخلوط کنید و تکان دهید!

مرحله سوم:

بعد از غرغره محلول و لذت از تسکین درد؛ محلول باقی مانده را در ظرفی کاملا در بسته به مدت ۴ ماه بدون نیاز به یخچال نگهداری کنید.

مرحله چهارم:

برای کمک به کاهش گلودرد به طور منظم مایعات بنوشید. نوشیدن مایعات از خشک شدن گلو و سوزش آن جلوگیری می کند. به علاوه همراه با غرغره کردن آلوئه ورا، غذاهای آبکی و داغ بخورید و نوشیدنی های داغ مانند چای بنوشید.

نکات و هشدارها

آلوئه ورا به طور مؤثری باکتری ها، ویروس ها و قارچ هایی که در دهان زندگی می کنند را می کشد. به علاوه غرغره کردن آلوئه ورا سلامت لثه ها را افزایش می دهد و از بوی بد دهان جلوگیری می کند.

وقتی یک محصول آلوئه ورا می خرید، برچسب آن را چک کنید که حداقل ۹۵% از کل آن از برگ آلوئه ورا تشکیل شده باشد. مقدار مواد افزودنی شیرین کننده و موادی که برای افزایش غلظت به آن اضافه می کنند -مانند صمغ زانتان- را چک کنید. اگر حداقل ۸۰ درصد از محصول، از آلوئه ورا تشکیل نشده، مواد افزودنی، بیشتر از آلوئه ورا در آن وجود دارد.

 

منبع: phow
ارسال نظر
ارسال نظر