مصرف زیاد این دارو موجب پوکی استخوان و دیابت می شود!

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: مصرف خودسرانه دارو و بدون تجویز پزشک در کشور باعث شده تا سلامتی افراد تحت تاثیر قرار بگیرد.

مصرف زیاد این دارو موجب پوکی استخوان و دیابت می شود!

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، سیدعلی فاطمی گفت: مطالعات نشان می دهند که مصرف بی رویه دارو کورتون سبب بروز پوکی استخوان، دیابت، نازکی پوست و چاقی موضعی در افراد می شود.

او گفت: دارو دگزامتازون جزء پروتکل درمانی بیماری آنفولانزا محسوب نمی شود. به طور کلی داروی دگزامتازون جزء خانواده کورتون ها است که نوع تزریقی آن در داروخانه ها بدون تجویز و نسخه پزشک به درخواست کنندگان داده نمی شود. داروی دگزامتازون به صورت قرص هم در کشور وجود دارد.

به گفته وی مردم درخواست زیادی مبنی بر خرید دگزامتازون دارند و این موضوع مربوط به این امروز و بیماری آنفولانزا نیست و به طور کلی مصرف این دارو در ایران زیاد است.

فاطمی افزود: در حال حاضر مصرف خودسرانه دارو و بدون تجویز پزشک در کشور گزارش شده است که این کار باعث شده تا سلامتی افراد تحت تاثیر قرار بگیرد.

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: در حال حاضر کمبود آنتی بیوتیک ها مانند آزیترومایسین در کشور وجود دارد و با انجام اقدامات مناسب امیدوارم این موضوع برطرف شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر