کاشت ناخن برای چه افرادی خطرناک است؟

کاشت ناخن این روزها بسیار مرسوم و رایج شده است به‌گونه‌ای که معمولا خانم‌ها را با این مدل ناخن‌ها می‌بینیم و کمتر کسیست که از آن استفاده نکند اما آیا این کار برای زنان باردار هم درست و علمیست؟ آیا کاشت ناخن برای زنان باردار بی‌خطر است و به جنین آن‌ها آسیبی وارد نمی‌کند؟

کاشت ناخن برای چه افرادی خطرناک است؟

به گزارش اقتصاد آنلاین، داشتن ناخن‌هایی بلند و زیبا در داشتن دستانی زیبا تاثیر بسیار زیادی دارد به همین دلیل بسیاری از خانم‌ها حتی اگر خود ناخن‌های خوبی داشته باشند ترجیح می‌دهند از این روش استفاده کنند و ناخن‌های خود را به شکلی مصنوعی درست کنند چراکه ناخن‌های طبیعی هراندازه هم زیبا باشند به دلیل انواع کار‌های روزانه ممکن است بشکنند و ظاهر جالبی نداشته باشند، اما ناخن‌های مصنوعی دربرابر آسیب‌های بیرونی مقاومند و به سادگی با هر چیزی نمی‌شکنند و ظاهر خود را از دست نمی‌دهند.

اما آیا به‌راستی کاشتن ناخن برای همه به‌ویژه زنان باردار هم مناسب و بی‌خطر است؟ درست است که داشتن ظاهری زیبا جذابیت شما را چندبرابر می‌کند، اما آیا ارزش آسیب‌زدن به جنین را دارد؟

کاشت ناخن ترکیب ساده‌ای از مایع و پودر است که روی ناخن طبیعی گذاشته می‌شود. همچنین استفاده و کاربرد ناخن‌های مصنوعی اکریلیک بسیار ساده و آسان است و هر کسی می‌تواند از آن‌ها استفاده کند.

در مورد ناخن مصنوعی و کاشت آن روی ناخن طبیعی در میان زنان به‌ویژه زنان باردار پژوهش‌هایی انجام شده است، اما هیچ‌یک نتوانسته‌اند به نتایج قطعی درباره خطرات احتمالی آن برسند، اما با این حال نکات ایمنی خاصی وجود دارد که شاید بخواهید از آن‌ها آگاه شوید و رعایتشان کنید.

توصیه‌هایی برای خانم های باردار برای کاشت ناخن

در این‌جا توصیه‌هایی برای انجام کاشت ناخن برای شما داریم که بهتر است آن‌ها را رعایت کنید:

بهتر است برای انجام هر کار آرایشی خود را به دست هر آرایشگری به ازای پول کمتر نسپارید. آرایشگاهی را گزینش کنید که دارای اصول بهداشتی مناسب باشد و از مواد استاندارد استفاده کند و هم‌چنین تهویه مطبوع خوبی داشته باشد.

دقت داشته باشید در کاشت ناخن به هنگام ترکیب مواد، گازی به وجود می‌آید که ممکن است برای جنین مضر باشند بنابراین از استنشاق آن‌ها خودداری کنید.

تلاش کنید در سه ماه نخست بارداری کاشت ناخن انجام ندهید این‌گونه می‌توانید خود و جنینتان را از آسیب‌ها و عوارض جانبی احتمالی دور کنید.

درطی روند ترمیم ناخن بعد از رشد چند هفته‌ای ناخن ها، شما در معرض همان عوامل و شرایط موجود در حین کاشت ناخن قرار می‌گیرید، بنابراین لازم است تمامی نکات احتیاطی را در طی ترمیم ناخن‌ها نیز مدنظر قرار دهید.

عوارض کاشت ناخن در دوران بارداری

جنین در بدن مادر درحال رشد و تکامل سلولیست و هر عامل شیمیایی می‌تواند روی این فرایند تاثیر منفی بگذارد. در این دوران مادر بهتر است خود را تا جای ممکن از محیط‌ها و مواد پرخطر دور کند تا تن‌درستی خود و جنینش مورد تهاجم و خطر قرار نگیرد.

برخی شواهد نشان می‌دهند قرار گرفتن در فضایی که میزان تراکم استون در آنجا بسیار زیاد است، احتمال خطر سقط جنین را نیز افزایش می‌دهد گرچه هنوز مدارک کافی در مورد غلظت استون آسیب رسان در دوران بارداری در دسترس نیست؛ بنابراین شرط عقل و خرد این است که خطر نکنیم و تا می‌توانیم خود را از این محیط‌ها دور نگه داریم به‌ویژه این‌که با کاشت ناخن هر ماه باید خود و بدن و جنین را در چنین فضا‌هایی با این‌گونه حلال‌ها قرار دهیم.

برخی بر این باورند که اگر بار‌ها در معرض حلال‌های مورد استفاده در کاشت ناخن قرار بگیرید، روی رشد جنین تاثیر گذاشته و احتمال تاخیر در رشد و ناتوانی در یادگیری افزایش می‌یابد. همچنین به دلیل این‌که ناخن اکرلیک طبیعی نیست احتمال افزایش خطر عفونت‌های باکتریایی و قارچی نیز افزایش پیدا می‌کند.

شاید شما یک بار بخواهید بچه‌دار شوید پس بهتر است در این ۹ ماه تمام هم خود را به کار گیرید تا خود را در معرض حتی کوچک‌ترین خطرات هم قرار ندهید.

منبع: جامعه24
ارسال نظر